Facebook

Twitter

Tarptautiniai projektai

2008 m. asociacija „Langas į ateitį“ pradėjo aktyviai dalyvauti tarptautiniuose projektuose, kuriuos įgyvendindama dalijasi sukaupta gerąja patirtimi, prisideda prie mokomosios medžiagos, naudojamos daugelyje Europos šalių, kūrimo ir taikymo.

"Sumaniosios moterys"

smart women logo final„Sumaniosios moterys” (angl. „Smart Women“) yra strateginės partnerystės projektas, kurį įgyvendina septynios organizacijos – Maltos ryšių reguliavimo agentūra, „Dedalo” fondas (Ispanija), Kipro kompiuterių draugija (Kipras), asociacija „Langas į ateitį“ (Lietuva), „Telecentre Europe“ (Belgija), EOS (Rumunija) ir LIKTA (Latvija). Projektas truks du metus (2017-2018 m.) ir yra dalinai finansuojamas „Erasmus+“ programos.

Skaityti daugiau...

"Interneto savaitė" 2017

GOW17a„Interneto savaitė” (angl. „Get Online Week”) yra kasmetis renginys, skatinantis naudotis technologijomis bei internetu, įgyti geresnių įgūdžių ir labiau pasinaudoti interneto teikiamomis galimybėmis. Šią akciją remia verslas, nevyriausybinės organizacijos ir valdžios institucijos, o ją kasmet kovą rengia garsi skaitmeninių įgūdžių asociacija „Telecentre Europe“, atstovaujanti partnerius 32 Europos šalyse.

Skaityti daugiau...

Projektas "Youth Work HD"

"Youth Work HD" yra strateginės partnerystės projektas, kurį įgyvendina keturios organizacijos – Rijekos techninės kultūros centras (Kroatija), asociacija „Langas į ateitį“ (Lietuva), Latvijos informacijos ir komunikacijos technologijos asociacija (Latvija) ir Europinės paramos tarptautinė akademija (Italija), siekdamos spręsti Europoje aktualią jaunimo nedarbo problemą ir gerinti darbo su jaunimu kokybę. Projektas truks du metus ir yra dalinai finansuojamas Erasmus+ programos. Vykdydama projektą, asociacija „Langas į ateitį“ bendradarbiauja su Lietuvos jaunimo darbo centrais.

Skaityti daugiau...

2015 m. „Europiečių elektroninio dalyvavimo stiprinimas“ (e-UROPA)

projekto logo

Elektroninis dalyvavimas – tai piliečių dalyvavimas formuojant šalies politiką  taikant informacijos ir ryšių technologijų priemones, – pavyzdžiui, pasirašant internetinę peticiją dėl miško išsaugojimo ar aptariant pasiūlymą renovuoti mokyklą. Daugelis net nežino, kad yra tokių priemonių ir ES struktūrose, kurios internete skelbiamos visomis oficialiomis ES kalbomis.

Projektu „Europiečių elektroninio dalyvavimo stiprinimas“ (e-UROPA) siekiame, kad Europos piliečiai žinotų savo galimybes prisidėti formuojant politiką – Lietuvos ir Europos Sąjungos valdžia pasiekiama vos keliais spragtelėjimais!

Skaityti daugiau...

2014-2016 m. „Pradėk IT karjerą“

fit4jobs logo

Lietuvoje vykdomas iš dalies Europos Komisijos finansuojamas projektas „Pradėk IT karjerą“  (angl. k. „FIT4JOBS“), kurio tikslas yra išbandyti Airijoje prigijusį jaunų žmonių parengimo darbui modelį. Motyvuotiems 20-30 metų jaunuoliams suteikiama galimybė mokytis ir tobulinti IRT ir bendruosius gebėjimus darbui, atlikti mokomąją praktiką tikroje darbo vietoje su galimybe įsidarbinti ir tapti pageidaujamu darbuotoju ten, kur labiausiai trūksta šios kvalifikacijos specialistų.

Skaityti daugiau...

2014-2016 m. „0101 karta“

GENERATION LOGO trasp 01Septynių Europos ir Azijos šalių organizacijos vykdo projektą „0101 karta“ (angl.k. Generation 0101), kuriuo skatina jaunimo skaitmeninių įgūdžių reikalingų darbui ugdymą ir teikia gaires Europos Komisijos Skaitmeninei darbotvarkei įgyvendinti. Projekte numatyti septyni IKT mokymo moduliai skirti jaunimui.

Partnerystė šiam projektui buvo sukurta pasitelkiant skirtingo profilio formalaus ir neformalaus ugdymo institucijas iš Kroatijos, Italijos, Lietuvos, Kipro, Latvijos ir Turkijos. Projektas finansuojamas Erasmus+ programos ir tęsis du metus.

Skaityti daugiau...

2013-2015 m. „E. Skautai – moderatorių įgalinimas skirtingų kartų dialogui“

e scouts logo2014 m. pradžioje pradėtas įgyvendinti naujovių perkėlimo į Kroatiją, Latviją ir Lietuvą projektas „E. Skautai – moderatorių įgalinimas skirtingų kartų dialogui“ (angl. k. Trans eScouts - Empowering eFacilitators for intergenerational dialogue). Tai ispanų vadovaujamas programos „Mokymosi visą gyvenimą“ projektas pritaikant ankstesnę patirtį kitose Europos šalyse. Lietuvoje šį projektą įgyvendina asociacija „Langas į ateitį“ bendradarbiaudama su Vilniaus miesto savivaldybės centrine biblioteka.

Skaityti daugiau...

2010-2012 m. „e-Guardian“

ldv lipdukasAsociacija „Langas į ateitį“, įgyvendindama tarptautinį „e-GUARDIAN“ projektą, kartu su partneriais sukūrė priemones, kurios padeda mokytojams perprasti interneto grėsmes ir moko saugesnių interneto naudojimo būdų.

Sukurta profesinio mokymo dėstytojų parengimo ir atestavimo saugesnio interneto srityje priemonė bus naudojama Lietuvoje, Latvijoje ir Vokietijoje. Ji padės mokytojams suprasti ir geriau perteikti saugaus elgesio internete žinias. Lietuvos ir Latvijos darbo rinkos švietimo institucijoms sukurtoji priemonė pateikta kaip mokytojų saugaus interneto žinių standartas.

Skaityti daugiau...

2012-2014 m. „Naudok IT ir mėgaukis“

nordplus adult logo

2012 m. rugpjūčio mėnesį pradėtas tarptautinis projektas „Naudok IT ir mėgaukis“ (angl. Use IT and enjoy) kartu  su partneriais iš Švedijos ir Danijos. Kadangi  tik dalis vyresniojo amžiaus Baltijos šalių  gyventojų  naudoja technologijas  kasdieniame gyvenime (pusė 50-75 amžiaus ir vos trečdalis vyresnių nei 75 metai amžiaus), projekto partneriai sugalvojo iniciatyvą, kuri padėtų spręsti vyresnių  žmonių silpnos skaitmeninės įtraukties problemą.

Projekto tikslas – išnagrinėti ir susipažinti su partnerių šalyse neformalaus mokymo organizacijų naudojamais  informacinių technologijų mokymo bei skatinimo jomis naudotis metodais.

Skaityti daugiau...

Nuo 2010 m. kasmetinė iniciatyva „Interneto savaitė“

GOW13 logoT-m-lt

Nuo 2010 m. kasmet Europos šalyse yra vykdoma iniciatyva „Interneto savaitė“, kurios tikslas - atkreipti visuomenės dėmesį į informacinių technologijų naudą kasdieniame gyvenime, paskatinti jomis naudotis, jaunimą - atkyviau rinktis jas studijuoti, programuoti ir t.t.

„Interneto svaitės“ metu kiekvienos šalies valstybinių, verslo ir nevyriausybinės organizacijos, taip pat mokyklos, bibliotekos, studentai  kviečiami dalyvauti renginiuose, kurių tikslas pabrėžti informacinių technologijų gebėjimų svarbą.

Skaityti daugiau...