Facebook

Twitter

2016-2018 m. projektas „Saugesnis internetas“

logo2 meskis be fono2012 m. liepą asociacija „Langas į ateitį“ prisijungė prie projekto „Saugesnis internetas“ (angl. Safer Internet) vykdymo, kuris nuo 2005-ųjų metų Lietuvoje įgyvendinamas pagal Europos Komisijos programą.

Projekto etapą, vykstantį 2016 m. liepos – 2018 m. gruodžio mėn., vykdo 4 partnerių konsorciumas: Švietimo informacinių technologijų centras, Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba, asociacija “Langas į ateitį” bei VšĮ “Vaikų linija”. Projekto svetainė – www.draugiskasinternetas.lt.

Projekto tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į žalingą informaciją ir elgesį internete, skatinti saugesnį, ypač vaikų, naudojimąsi internetu ir naujomis technologijomis, suteikti visuomenei galimybę anonimiškai pranešti apie neteisėtą ar žalingą interneto turinį bei teikti pagalbą vaikams, susidūrusiems su elektroninėmis patyčiomis, žalingu turiniu ir kita nemalonia ar bauginančia patirtimi naudojantis internetu.

Lietuvos Saugesnio interneto centro uždaviniai:

  • visuomenės švietimas saugaus interneto naudojimo klausimais (www.draugiskasinternetas.lt);
  • „Karštosios linijos“ funkcijų vykdymas (www.rrt.lt). Pranešimų anketoje bet kada galite pranešti apie Jūsų pastebėtą neteisėtą ar žalingą informaciją internete, kuri bus patikrinta ir perduota atsakingoms institucijoms;
  • „Pagalbos linijos“ funkcijų vykdymas (www.vaikulinija.lt). Skambinant daugelyje Europos šalių veikiančiu vienodu nemokamu telefono numeriu 116111 teikiama pagalba vaikams, internete susidūrusiems su nemalonia patirtimi.

Asociacija „Langas į ateitį“ projekte vykdo mokymų ir informavimo veiklas: rengia mokomąsias priemones vaikams ir pedagogams, administruoja mokykloms skirtą Saugios e. erdvės ženklo (angl. eSafety Label) programą, rengia mokymus ir vaizdo paskaitas, organizuoja šviečiamuosius renginius, konkursus ir akcijas. Savarankiško mokymosi svetainės www.epilietis.eu skyrelyje „Saugumas internete“ skelbiama įvairi šviečiamoji saugesnio interneto medžiaga.

SI logo visi 2017

Aktualias projekto naujienas galite skaityti čia