Facebook

Twitter

2011-2013 m. „Informacinės technologijos - tavo rytdienai“

IT tavo rytdienai logotipas


Asociacija „Langas į ateitį“, Nacionalinės skaitmeninės koalicijos iniciatorė įgyvendino projektą, skirtą jaunimui. Atkreipti dėmesį į jaunimą asociaciją paskatino gana didelė jauniausios mūsų visuomenės kartos bedarbystė  ir didelis IT specialistų trūkumas Lietuvoje ir visame ES regione. „Langas į ateitį“ ir Lietuvos darbo birža naujai iniciatyvai subūrė ir verslo institucijas, kurioms svarbios darbo rinkos pokyčių tendencijos.

Renginio atidarymas

„Pastebime, kad jaunimui gana sunku įsilieti į darbo rinką – ir mokyklose, ir universitetuose gana nedaug dėmesio skiriama tam, kad jaunuoliai pasidomėtų savo realiomis galimybės konkuruoti ir suprastų, ko reikia darbdaviams. Todėl ėmėmės renginių, kuriuose siekiama paskatinti jaunimą domėtis Lietuvos darbo rinkos poreikiais bei suprasti šiuolaikinių technologijų išmanymo svarbą šiuolaikiniame versle ir valstybės tarnyboje. Jaunų žmonių žinios ir įgūdžiai, kaip pasitelkti IT savo būsimam darbui, reikalauja didesnio dėmesio“, - sako „Langas į ateitį“ direktorė Loreta Križinauskienė.

Pasak jos, šiam tikslui „Langas į ateitį“ kartu su pasauline kompanija „Microsoft“ėmėsi organizuoti jaunimui skirtą forumą „IT – tavo rytdienai“. Forumas keliavo po Lietuvos miestus - Klaipėdą, Uteną, Alytų, Šalčininkus, Ukmergę, Jonavą, Kuršėnus, Telšius ir Tauragę.

Lietuvos miestuose susitikimai su jaunimu vyko pagal forumo principus, t.y. tuo pačiu metu trijose auditorijose buvo skaitomi pranešimai, savo patirtimi dalinosi daug pasiekę verslo profesionalai, jaunųjų verslų steigėjai, aukštųjų mokyklų dėstytojai, Lietuvos darbo biržos darbuotojai, vietinės bendruomenės nariai. Forume buvo surengta ir informacinė mugė, kurioje pristatomos jaunimui aktualios e. paslaugos ir elektroninės priemonės.

Prie keliaujančio susitikimų forumo prisidėjo didžiausių Lietuvos bankų –„Swedbank“, DNB ir SEB – atstovai, telekomunikacijų bendrovių „Omnitel“ ir TEO specialistai, IT įmonė ATEA, Darbo biržos ekspertai, viešosios šalies bibliotekos, švietimo institucijos, organizacija „Versli Lietuva“ ir kt.

„Siekiame, kad mokyklą baigiantys jaunuoliai tvirčiau jaustųsi žengdami į aštrios konkurencijos suaugusiųjų pasaulį. Didžiausios ir stipriausios verslo bendrovės dalinsis patirtimi ir padės jaunimui suprasti, ko iš tiesų iš jų bus tikimasi po kelių metų, kokie įgūdžiai ir žinios padės siekti sėkmės. Renginyje bus pristatytos e. paslaugos ir priemonės, leisiančios jauniems žmonėms pasitikrinti savo gebėjimus ir padėsiančios pasirengti pirmiesiems žingsniams pas galimus darbdavius. Jaunuoliai sužinos, kokių technologijų jiems prireiks rytoj, kad galėtų tvirčiau jaustis renkantis studijas, profesiją ir darbą“, - teigia Loreta Križinauskienė.

„Langas į ateitį“ direktorė L.Križinauskienė pabrėžė, kad Lietuvoje jaunų žmonių nedarbas yra vienas didžiausių ES. Antra vertus, Lietuvoje ypač trūksta profesionalių IT specialistų, o jų poreikis kasmet tik auga.

Šiuo jaunimo forumų ciklu asociacija “Langas į ateitį“ ir verslo bendrovės siekė praplėsti jaunosios kartos, kuri ateis į darbo rinką po kelerių metų, požiūrį į ateities specialybes ir IT žinių lygį, būtiną konkuruoti tarptautinėje darbo rinkoje.

Projekto rezultatų pristatymą galite rasti čia.

Projekto 2011-2012 m. etapo rezultatų pristatymą galite rasti čia.

Čia galite rasti nuotraukas iš renginių Klaipėdoje, Utenoje, Alytuje, Šalčininkuose, Ukmergėje, Jonavoje, Kuršėnuose, Telšiuose, Tauragėje