Facebook

Twitter

2012-2016 m. projektas „Saugesnis internetas“

Draugiškas internetas logotipas

2012 m. liepos mėn. asociacija „Langas į ateitį“ prisijungė prie „Saugesnis internetas“ projekto vykdymo, kuris nuo 2005-ųjų metų Lietuvoje įgyvendinamas pagal  Europos Komisijos programą.


2016 m. birželį pasibaigė nuo 2012 m. trukęs projekto etapas. Jį vykdė 4 organizacijų konsorciumas: Švietimo informacinių technologijų centras, Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba, asociacija “Langas į ateitį” bei VšĮ “Vaikų linija”. Projekto partneris – TEO LT, AB. Visos projekto įgyvendinimo ataskaitos pateikiamos svetainėje http://www.draugiskasinternetas.lt/lt/main/program/ataskaitos.
Europos Komisijai teigiamai įvertinus Lietuvos paraišką tęsti Saugesnio interneto projektą, kitas šio projekto etapas vyks iki 2018 m. pabaigos.


Projekto tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į žalingą informaciją ir elgesį internete; skatinti saugesnį, ypač vaikų, naudojimąsi internetu ir naujomis technologijomis, suteikti visuomenei galimybę anonimiškai pranešti apie neteisėtą ar žalingą interneto turinį bei teikti pagalbą vaikams, susidūrusiems su elektroninėmis patyčiomis (ang. cyberbullying), žalingu turiniu ir kita nemalonia ar bauginančia patirtimi naudojantis internetu.

Lietuvos Saugesnio interneto centro veiklos:
1.    Visuomenės švietimas saugaus interneto naudojimo klausimais (www.draugiskasinternetas.lt).
2.    „Karštosios linijos“ funkcijų vykdymas. Pranešimų anketoje bet kada galite pranešti apie Jūsų pastebėtą neteisėtą ar žalingą informaciją internete, kuri bus patikrinama ir perduodama atsakingoms institucijoms.
3.    „Pagalbos linijos“ funkcijų vykdymas. Skambinant daugelyje Europos šalių veikiančiu vienodu nemokamu pagalbos vaikams telefono numeriu 116111 teikiama pagalba vaikams, internete susidūrusiems su tokiais pavojais kaip viliojimu, patyčiomis, priekabiavimu, žalingu turiniu, ar kita nemalonia patirtimi.

 

 

saugus internetas visi logotipai kartu

 

Aktualias projekto naujienas galite skaityti čia

 

 

 Testo baneriukas judantis saugesnio interneto pamokos baneris final metodine medziaga 220x220 new