Facebook

Twitter

Projektai Lietuvoje

Nuo 2002 m. asociacija „Langas į ateitį“, išlaikydama savo veiklos kryptis, įgyvendina projektus nacionaliniu ir europiniu mastu. Asociacijos „Langas į ateitį“ veiklos kryptys Lietuvoje:

    • Viešųjų interneto prieigų steigimas (2002-2004 m.)
    • IKT gyventojų mokymai
    • Gyventojų mokymas ir skatinimas naudotis e. paslaugomis
    • Saugaus naudojimosi internetu skatinimas
    • Jaunimo skatinimas domėtis informacinėmis technologijomis

2016 m. projektas „Lietuvos gyventojų informacinio saugumo link“

KAM 1 Programa „Lietuvos gyventojų informacinio saugumo link“ yra skirta visuomenės švietimui apie informacines grėsmes. Jos metu vykdomos šviečiamosios veiklos, skirtos supažindinti gyventojus su informacinėmis grėsmėmis, skatinti kritinį mastymą bei atsakingą elgesį internetinėje erdvėje, formuoti gyventojų imunitetą informacinėms grėsmėms.

Skaityti daugiau...

2016-2018 m. projektas „Saugesnis internetas“

logo2 meskis be fono2012 m. liepą asociacija „Langas į ateitį“ prisijungė prie projekto „Saugesnis internetas“ (angl. Safer Internet) vykdymo, kuris nuo 2005-ųjų metų Lietuvoje įgyvendinamas pagal Europos Komisijos programą.

Projekto etapą, vykstantį 2016 m. liepos – 2018 m. gruodžio mėn., vykdo 4 partnerių konsorciumas: Švietimo informacinių technologijų centras, Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba, asociacija “Langas į ateitį” bei VšĮ “Vaikų linija”. Projekto svetainė – www.draugiskasinternetas.lt.

Skaityti daugiau...

2014 - 2015 m. „Savarankiško gyvenimo startuolis“

Gelbėkit vaikus Logotipas2014 m. rugsėjį asociacija „Langas į ateitį“ kartu su organizacijomis „Gelbėkit vaikus“ ir „Gordijo mazgas“ bei bendrove „CSC Baltic“ pradėjo vykdyti bendrą projektą - verslumo ugdymo seminarus vyresniems globos namų auklėtiniams. Seminarų metu moksleiviai klauso verslo srities atstovų profesionalų paskaitų, dalyvauja diskusijose, praktiškai žengia pirmąjį žingsnį savo verslo link – kūrybinių sesijų metu gamina rankdarbius, kuriuos galės parduoti organizacijos „Gelbėkti vaikus“ elektroninėje parduotuvėje.

Daugiau apie šį projektą skaitykite čia.          Nuotraukas iš užsiėmimų rasite čia.

2014-2015 m. „Pasitikėk savimi“

Šalies rajonų savivaldybėse 2014 m. sausio mėnesį prasidėjo Lietuvos darbo biržos socialinis projektas „Pasitikėk savimi“. Jis yra skirtas niekur nedirbantiems, nesimokantiems, jokioje veikloje nedalyvaujantiems ir socialinių įgūdžių stokojantiems 16-25 metų jaunuoliams.

Pasitelkus visą būrį nevyriausybinių organizacijų tokiam jaunimui teikiama intensyvi ilgalaikė pagalba, įtraukiant juos į 3 mėnesių trukmės Socialinės reabilitacijos ir paruošimo užimtumui darbo rinkoje programą. Jos metu siekiama paskatinti pažeidžiamus jaunus žmones atsakingai kurti asmeninį gyvenimą ir dalyvauti visuomeninėje bei profesinėje veikloje, stengiamasi jaunuoliams suteikti kuo daugiau naujų įgūdžių, žinių ir kompetencijų.

Skaityti daugiau...

2013 m. Nauji gebėjimai NVO sėkmei

lsbp logo small

2013 m. vykdomas projektas „Nauji gebėjimai NVO sėkmei“. Vienas iš pagrindinių projekto tikslų – mokyti nevyriausybines organizacijas (NVO) bei savanoriauti pasiryžusius žmones įgūdžių, būtinų efektyvesniam nevyriausybinio sektoriaus darbui.

Nevyriausybinių organizacijų atstovai mokosi naudotis ne tik naujų technologijų teikiamomis galimybėmis, bet ir išklauso asmeninius įgūdžius tobulinti padėsiančias programas.

Skaityti daugiau...

2011-2013 m. „Informacinės technologijos - tavo rytdienai“

IT tavo rytdienai logotipas


Asociacija „Langas į ateitį“, Nacionalinės skaitmeninės koalicijos iniciatorė įgyvendino projektą, skirtą jaunimui. Atkreipti dėmesį į jaunimą asociaciją paskatino gana didelė jauniausios mūsų visuomenės kartos bedarbystė  ir didelis IT specialistų trūkumas Lietuvoje ir visame ES regione. „Langas į ateitį“ ir Lietuvos darbo birža naujai iniciatyvai subūrė ir verslo institucijas, kurioms svarbios darbo rinkos pokyčių tendencijos.

Skaityti daugiau...

2012-2016 m. projektas „Saugesnis internetas“

Draugiškas internetas logotipas

2012 m. liepos mėn. asociacija „Langas į ateitį“ prisijungė prie „Saugesnis internetas“ projekto vykdymo, kuris nuo 2005-ųjų metų Lietuvoje įgyvendinamas pagal  Europos Komisijos programą.


2016 m. birželį pasibaigė nuo 2012 m. trukęs projekto etapas. Jį vykdė 4 organizacijų konsorciumas: Švietimo informacinių technologijų centras, Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba, asociacija “Langas į ateitį” bei VšĮ “Vaikų linija”. Projekto partneris – TEO LT, AB. Visos projekto įgyvendinimo ataskaitos pateikiamos svetainėje http://www.draugiskasinternetas.lt/lt/main/program/ataskaitos.
Europos Komisijai teigiamai įvertinus Lietuvos paraišką tęsti Saugesnio interneto projektą, kitas šio projekto etapas vyks iki 2018 m. pabaigos.

Skaityti daugiau...

Nuo 2012 m. Mokomoji svetainė www.epilietis.eu

epilietis eu, aš čia mokausi e. paslaugųPerpratę šiuolaikines informacines technologijas, siekiame, kad jos būtų mums naudingos ir kasdien tarnautų gyvenimui palengvinti. Juk tam jos ir skirtos!

2012 m. rugsėjį pristatėme mokymo svetainę www.epilietis.eu, kurioje rasite daugelio viešųjų bei verslo elektroninių paslaugų aprašymus, mokomąją medžiagą, žinių vertinimo testus ir kitus naudingus dalykus. Siūlomi net penki nuotoliniai informacinių technologijų bei verslo pradžios kursai, kuriuose į rūpimus klausimus atsakys kuratorius.

Skaityti daugiau...

2011 m. „IKT ir verslumo įgūdžių stiprinimas“

Asociacija „Langas į ateitį“ parengė verslo pradmenų kursą ir pakvietė nemokamai mokytis visus Lietuvos gyventojus, kurie domisi smulkaus verslo galimybėmis Lietuvoje. Sužinoti, nuo ko pradėti savo verslą, galima internete – elektroninis kursas prieinamas „Langas į ateitį“ svetainėje www.epilietis.eu

„Įvertinus informacinių technologijų plėtrą Lietuvoje ir atsiveriančias galimybes mokytis elektroniniu būdu, atsižvelgus į situaciją darbo rinkoje, kartu su partneriais parengėme specialų kursą tiems žmonėms, kurie turi idėjų ir nori imtis savarankiškos veiklos ir pradėti verslą. Manome, kad detali pagalba ir informacija apie būtinas procedūras, dokumentus ir procesus, ką reikia nuveikti pradedant verslą ir jį plėtojant, kokiom priemonėm galima optimizuoti savo verslą padrąsins žmones imtis savo veiklos“, - teigia “Langas į ateitį” direktorė Loreta Križinauskienė.

Skaityti daugiau...

2010-2012 m. projektas „Lietuvos e. piliečiui - paslaugos internete“

epilietis esf2 smallInformacinės visuomenės plėtrą skatinanti asociacija „Langas į ateitį“ nuo 2010 m. birželio 22 d. iki 2012 m. kovo 21 dienos vykdė projektą „Lietuvos e. piliečiui – paslaugos internete“. Projektas finansuotas Europos sąjungos struktūrinių fondų lėšomis (2007-2013 m. „Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos“ 1 prioriteto „Kokybiškas užimtumas ir socialinė aprėptis“ įgyvendinimo priemonė „Kompiuterinio raštingumo įgūdžių ugdymas“).

Skaityti daugiau...