Projektai Lietuvoje
Nuo 2002 m. asociacija „Langas į ateitį“, išlaikydama savo veiklos kryptis, įgyvendina projektus nacionaliniu ir europiniu mastu. Asociacijos „Langas į ateitį“ veiklos kryptys Lietuvoje:
-
- Viešųjų interneto prieigų steigimas (2002-2004 m.)
- IKT gyventojų mokymai
- Gyventojų mokymas ir skatinimas naudotis e. paslaugomis
- Saugaus naudojimosi internetu skatinimas
- Jaunimo skatinimas domėtis informacinėmis technologijomis
2016 m. projektas „Lietuvos gyventojų informacinio saugumo link“
Programa „Lietuvos gyventojų informacinio saugumo link“ yra skirta visuomenės švietimui apie informacines grėsmes. Jos metu vykdomos šviečiamosios veiklos, skirtos supažindinti gyventojus su informacinėmis grėsmėmis, skatinti kritinį mastymą bei atsakingą elgesį internetinėje erdvėje, formuoti gyventojų imunitetą informacinėms grėsmėms.
2016-2018 m. projektas „Saugesnis internetas“
2012 m. liepą asociacija „Langas į ateitį“ prisijungė prie projekto „Saugesnis internetas“ (angl. Safer Internet) vykdymo, kuris nuo 2005-ųjų metų Lietuvoje įgyvendinamas pagal Europos Komisijos programą.
Projekto etapą, vykstantį 2016 m. liepos – 2018 m. gruodžio mėn., vykdo 4 partnerių konsorciumas: Švietimo informacinių technologijų centras, Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba, asociacija “Langas į ateitį” bei VšĮ “Vaikų linija”. Projekto svetainė – www.draugiskasinternetas.lt.
2014 - 2015 m. „Savarankiško gyvenimo startuolis“
2014 m. rugsėjį asociacija „Langas į ateitį“ kartu su organizacijomis „Gelbėkit vaikus“ ir „Gordijo mazgas“ bei bendrove „CSC Baltic“ pradėjo vykdyti bendrą projektą - verslumo ugdymo seminarus vyresniems globos namų auklėtiniams. Seminarų metu moksleiviai klauso verslo srities atstovų profesionalų paskaitų, dalyvauja diskusijose, praktiškai žengia pirmąjį žingsnį savo verslo link – kūrybinių sesijų metu gamina rankdarbius, kuriuos galės parduoti organizacijos „Gelbėkti vaikus“ elektroninėje parduotuvėje.
Daugiau apie šį projektą skaitykite čia. Nuotraukas iš užsiėmimų rasite čia.
2014-2015 m. „Pasitikėk savimi“
Šalies rajonų savivaldybėse 2014 m. sausio mėnesį prasidėjo Lietuvos darbo biržos socialinis projektas „Pasitikėk savimi“. Jis yra skirtas niekur nedirbantiems, nesimokantiems, jokioje veikloje nedalyvaujantiems ir socialinių įgūdžių stokojantiems 16-25 metų jaunuoliams.
Pasitelkus visą būrį nevyriausybinių organizacijų tokiam jaunimui teikiama intensyvi ilgalaikė pagalba, įtraukiant juos į 3 mėnesių trukmės Socialinės reabilitacijos ir paruošimo užimtumui darbo rinkoje programą. Jos metu siekiama paskatinti pažeidžiamus jaunus žmones atsakingai kurti asmeninį gyvenimą ir dalyvauti visuomeninėje bei profesinėje veikloje, stengiamasi jaunuoliams suteikti kuo daugiau naujų įgūdžių, žinių ir kompetencijų.
2013 m. Nauji gebėjimai NVO sėkmei
2013 m. vykdomas projektas „Nauji gebėjimai NVO sėkmei“. Vienas iš pagrindinių projekto tikslų – mokyti nevyriausybines organizacijas (NVO) bei savanoriauti pasiryžusius žmones įgūdžių, būtinų efektyvesniam nevyriausybinio sektoriaus darbui.
Nevyriausybinių organizacijų atstovai mokosi naudotis ne tik naujų technologijų teikiamomis galimybėmis, bet ir išklauso asmeninius įgūdžius tobulinti padėsiančias programas.
2011-2013 m. „Informacinės technologijos - tavo rytdienai“
Asociacija „Langas į ateitį“, Nacionalinės skaitmeninės koalicijos iniciatorė įgyvendino projektą, skirtą jaunimui. Atkreipti dėmesį į jaunimą asociaciją paskatino gana didelė jauniausios mūsų visuomenės kartos bedarbystė ir didelis IT specialistų trūkumas Lietuvoje ir visame ES regione. „Langas į ateitį“ ir Lietuvos darbo birža naujai iniciatyvai subūrė ir verslo institucijas, kurioms svarbios darbo rinkos pokyčių tendencijos.
2012-2016 m. projektas „Saugesnis internetas“
2012 m. liepos mėn. asociacija „Langas į ateitį“ prisijungė prie „Saugesnis internetas“ projekto vykdymo, kuris nuo 2005-ųjų metų Lietuvoje įgyvendinamas pagal Europos Komisijos programą.
2016 m. birželį pasibaigė nuo 2012 m. trukęs projekto etapas. Jį vykdė 4 organizacijų konsorciumas: Švietimo informacinių technologijų centras, Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba, asociacija “Langas į ateitį” bei VšĮ “Vaikų linija”. Projekto partneris – TEO LT, AB. Visos projekto įgyvendinimo ataskaitos pateikiamos svetainėje http://www.draugiskasinternetas.lt/lt/main/program/ataskaitos.
Europos Komisijai teigiamai įvertinus Lietuvos paraišką tęsti Saugesnio interneto projektą, kitas šio projekto etapas vyks iki 2018 m. pabaigos.
Nuo 2012 m. Mokomoji svetainė www.epilietis.eu
Perpratę šiuolaikines informacines technologijas, siekiame, kad jos būtų mums naudingos ir kasdien tarnautų gyvenimui palengvinti. Juk tam jos ir skirtos!
2012 m. rugsėjį pristatėme mokymo svetainę www.epilietis.eu, kurioje rasite daugelio viešųjų bei verslo elektroninių paslaugų aprašymus, mokomąją medžiagą, žinių vertinimo testus ir kitus naudingus dalykus. Siūlomi net penki nuotoliniai informacinių technologijų bei verslo pradžios kursai, kuriuose į rūpimus klausimus atsakys kuratorius.
2011 m. „IKT ir verslumo įgūdžių stiprinimas“
Asociacija „Langas į ateitį“ parengė verslo pradmenų kursą ir pakvietė nemokamai mokytis visus Lietuvos gyventojus, kurie domisi smulkaus verslo galimybėmis Lietuvoje. Sužinoti, nuo ko pradėti savo verslą, galima internete – elektroninis kursas prieinamas „Langas į ateitį“ svetainėje www.epilietis.eu
„Įvertinus informacinių technologijų plėtrą Lietuvoje ir atsiveriančias galimybes mokytis elektroniniu būdu, atsižvelgus į situaciją darbo rinkoje, kartu su partneriais parengėme specialų kursą tiems žmonėms, kurie turi idėjų ir nori imtis savarankiškos veiklos ir pradėti verslą. Manome, kad detali pagalba ir informacija apie būtinas procedūras, dokumentus ir procesus, ką reikia nuveikti pradedant verslą ir jį plėtojant, kokiom priemonėm galima optimizuoti savo verslą padrąsins žmones imtis savo veiklos“, - teigia “Langas į ateitį” direktorė Loreta Križinauskienė.
2010-2012 m. projektas „Lietuvos e. piliečiui - paslaugos internete“
Informacinės visuomenės plėtrą skatinanti asociacija „Langas į ateitį“ nuo 2010 m. birželio 22 d. iki 2012 m. kovo 21 dienos vykdė projektą „Lietuvos e. piliečiui – paslaugos internete“. Projektas finansuotas Europos sąjungos struktūrinių fondų lėšomis (2007-2013 m. „Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos“ 1 prioriteto „Kokybiškas užimtumas ir socialinė aprėptis“ įgyvendinimo priemonė „Kompiuterinio raštingumo įgūdžių ugdymas“).
Facebook
Twitter