„Langas į ateitį“ – tarp labiausiai IT plėtrą skatinančių organizacijų Europoje

Š.m. spalio 17-18 dienomis Varšuvoje vyko jau penktoji tarptautinės organizacijos Telecentre-Europe AISBL narių metinė konferencija (angl. Telecentre-Europe Summit 2012), kurioje dalyvavo ir ilgametės jos narės asociacijos „Langas į ateitį“ atstovės.

 


Šių metų tema – „Darbas jaunimui ir IT vyresniesiems“. Plenarinių ir grupių sesijų metu buvo diskutuojama, kokią įtaką telecentrai (Lietuvoje vadinami viešaisiais interneto prieigos taškais) turi visuomenės gyvenime – kaip gali prisidėti prie jaunimo nedarbo ir vyresnių žmonių socialinės atskirties mažinimo, pasitelkiant IT mokymus, socialinius tinklus bei kitas socialines inovacijas, skatinant verslumą.


Tarp diskusijų ir plenarinių sesijų  vyko projektų mugė, kurioje buvo pristatyti Telecentre-Europe komisijos išrinktų 10 skaitmeninę įtrauktį labiausiai skatinančių projektų. „Langas į ateitį“ atstovės Loreta Križinauskienė ir Karolina Jasvinaitė konferencijos  dalyviams pasakojo apie du pastaruoju metu vykdomus „Langas į ateitį“ projektus – renginius jaunimui  „IT – tavo rytdienai“ , organizuojamus Lietuvos miestuose, ir tarptautinį projektą „Tai yra IT“ (angl. This is IT).


Kaip ir kasmet, pirmosios konferencijos  dienos vakare vyko Telecentre-Europe apdovanojimai (angl. Telecentre-Europe Awards 2012), kuriuose „Langas į ateitį“ gavo antrosios vietos apdovanojimą už teigiamą įtaką skaitmeninei plėtrai Europoje ir pavyzdinį dalyvavimą bendruomenės tinklaraščio kūrime. Taip pat buvo apdovanotos  ir  kitos Telecentre Europe narės - serbų, danų ir vokiečių organizacijos.


Kaip visada bendraujant su kolegomis iš 30 Europos šalių  ir dalijantis praeitų metų patirtimi gimė ne viena projekto idėja. Ar tam lemta virsti į tikrus, apčiuopiamus tarptautinius projektus, išaiškės netolimoje ateityje.