Nemenčinėje atidarytas nemokamas “Langas į ateitį” interneto centras

Nemenčinė, balandžio 4 d. Verslo paramos informacinės visuomenės plėtrai aljansas “Langas į ateitį” Nemenčinėje, Vilniaus rajone, atidarė viešojo interneto centrą. Šis centras, kuriame lankytojai galės nemokamai naudotis internetu, veikia Nemenčinės bibliotekoje, Švenčionių 14. Tai pirmasis interneto centras Vilniaus rajone.

Nemenčinėje įkurtame interneto centre gyventojai galės naudotis 2 kompiuteriais.

Interneto centro atidaryme dalyvavo Vilniaus rajono vadovai, aljanso „Langas į ateitį“ atstovai, bibliotekos darbuotojai.

Aljanso “Langas į ateitį” Lietuvoje įkurti viešieji interneto centrai Lietuvoje suteikia galimybę visiems gyventojams naudotis internetu nemokamai.

„Interneto centras bus puiki galimybė mūsų miestelio žmonėms bendrauti su pasauliu. Iki šiol jokios vietos, kurioje viešai būtų teikiamos interneto paslaugos, Nemenčinėje nebuvo. Taigi 6000 gyventojų turintis miestelis turės centrą, kuris atliks ir švietėjišką, ir kultūrinę, ir bendruomenės vienijimo misiją“, - sakė Nemenčinės bibliotekos direktorius Darijus Šileiko.

“Langas į ateitį” finansavo 67 interneto centrų įsteigimo Lietuvoje darbus. Interneto centrai leis Lietuvos žmonėms internete praleisti daugiau kaip 1 500 000 valandų.

„Projektas “Langas į ateitį” – tai naujos galimybės savivaldybėms rūpintis savo gyventojų ateitimi. Steigiant viešuosius interneto centrus, sėkmė priklauso ne tik nuo iniciatorių, bet ir nuo vietos valdžios partnerystės, interneto centrus steigiančių įstaigų požiūrio ir geranoriškumo. Labai džiaugiamės, kad Nemenčinės gyventojų iniciatyva įkurtas interneto centras, kuriame miestelio ir aplinkinių vietovių gyventojai galės nemokamai prieiti prie internete esančios informacijos“, - sakė „Langas į ateitį“ direktorė Loreta Križinauskienė.

Aljanso “Langas į ateitį” misiją remia aukščiausi šalies vadovai ir savivaldybės.

Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su LR Vidaus reikalų ministerija leis 2003 metais projektą plėtoti dar didesniais mastais ir bendromis verslo bei valstybės pastangomis suteikti šalies žmonėms galimybių nemokamai naudotis internetu. Kartu su VRM šiemet Lietuvoje bus įsteigta dar 80 viešųjų interneto centrų.

Be to, aljansas „Langas į ateitį“ šiemet visoje Lietuvoje pradės suaugusiųjų mokymus naudotis internetu. Visiems, norintiems išmokti naudotis internetu, bus rengiami nemokami 9 valandų kursai.

Verslo paramos informacinės visuomenės plėtrai aljansas “Langas” į ateitį” įkurtas 2002 metų gegužės mėnesį. Jo tikslas – skatinti interneto naudojimą Lietuvoje ir tokiu būdu kelti šalies gyventojų gyvenimo lygį. Į aljansą “Langas į ateitį” susibūrė bendrovės “Omnitel”, “Lietuvos telekomas”, “Hansa-LTB”, Vilniaus bankas, “Sonex” ir “Alna”. Projekto partneriai yra “Deloitte & Touche”, “Lideika, Petrauskas, Valiūnas ir partneriai” bei “DDB&Co. ir Katkevičius”.

Projekto iniciatoriai siekia, kad bendromis verslo ir valdžios pastangomis skatinama interneto plėtra per 3 metus leistų pasiekti Europos Sąjungos interneto skverbties vidurkį.