Facebook

Twitter

2014-2016 m. „Pradėk IT karjerą“

fit4jobs logo

Lietuvoje vykdomas iš dalies Europos Komisijos finansuojamas projektas „Pradėk IT karjerą“  (angl. k. „FIT4JOBS“), kurio tikslas yra išbandyti Airijoje prigijusį jaunų žmonių parengimo darbui modelį. Motyvuotiems 20-30 metų jaunuoliams suteikiama galimybė mokytis ir tobulinti IRT ir bendruosius gebėjimus darbui, atlikti mokomąją praktiką tikroje darbo vietoje su galimybe įsidarbinti ir tapti pageidaujamu darbuotoju ten, kur labiausiai trūksta šios kvalifikacijos specialistų.

Airijos pramonės iniciatyvos „FIT Ltd“ modelis šiuo metu yra išbandomas ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje, Graikijoje, Ispanijoje bei Portugalijoje. Visų šešių projekto partnerių bendras tikslas yra kūrybiškai pritaikyti šį IRT specialistų modelį savo bendruomenėse, o projekto dalyviai įgys paklausių gebėjimų ir sėkmingai įsilies į darbo rinką. Projekto partnerė Lietuvoje – asociacija „Langas į ateitį“.

 

Dalyvių atrankos procesas

Dalyvių atrankos procesas buvo sudarytas iš kelių etapų: 1  pradinė registracija; 2 – anketa dalyvių gebėjimų vertinimui – analizuojami atsakymai, pagal kuriuos atrinkti geriausi; 3 – motyvaciniai pokalbiai ir praktinė užduotis siekiant nustatyti ar kandidatas sugebės mokytis programavimo), kurios metu atrinkti 40 motyvuotų jaunuolių su reikiamomis IRT žiniomis intensyviems 3 mėn. mokymams.

 

Mokymų programa

Mokymų programa buvo sudaryta bendradarbiaujant su vietinės rinkos darbdaviais, norinčiais pritraukti talentingus asmenis ir suteikti jiems galimybes įsidarbinti. Projekto metu organizuojami bendrųjų įgūdžių mokymai bei keturios IRT mokymų programos:

  • JAVA programavimo pagrindai, 104 val.   (bazinės žinios ir praktiniai mokymai)
  • IS testavimo ir analizės pagrindai, 90 val.     (bazinės žinios ir praktiniai mokymai)
  • Programavimo žiniatinklyje pagrindai, 100 val.  (bazinės žinios ir praktiniai mokymai)
  • Įmonių IT infrastruktūros priežiūros pagrindai, 100 val.  (bazinės žinios ir praktiniai mokymai)

Mokymai pradėti balandžio pradžioje ir planuojami užbagti birželio pabaigoje.

 

Projekto eiga

Išsiaiškinus geriausių kandidatų poreikius, buvo nustatyta, kad jaunuoliai išreiškė mažiausią susidomėjimą įmonių IT infrastruktūros priežiūros pagrindų mokymų programa, todėl buvo nuspręsta atrinktus dalyvius išskirstyti į 3 grupes ir neformuoti grupės IT infrastruktūros priežiūros mokymams.

Bazinių įgūdžių mokymų seminarų tikslas suteikti jaunuoliams reikiamų įgūdžių (CV rengimas, pasiruošimas darbo pokalbiui, laiko planavimas ir kt.), kurie padėtų įsidarbinti pas norimą darbdavį. IRT mokymai sudaryti iš teorinių mokymų bei praktinių užduočių atlikimo. Mokymų pabaigoje dalyviams reikia savarankiškai atlikti baigiamąsias užduotis pagal kurias vertinami jų gebėjimai, atliekamas reitingavimas ir į tai atsižvelgdami darbdaviai kviečia dalyvius aptarti praktikos galimybių.

Pasibaigus mokymams dalyviai atlieka praktikas įmonėse. Visi projekto dalyviai buvo pakviesti įmonių atlikti praktikas arba patys savo iniciatyva susirado jiems patrauklias praktikos vietas.

 

Projekto partneriai

Šio projekto iniciatorius ir koordinatorius yra „FIT Ltd“, ne pelno organizacija, įsteigta 1999 metais Airijoje. „FIT“ yra pramonės vadovaujama iniciatyva, glaudžiai bendradarbiaujanti su vyriausybe ir darbdaviais, nacionalinėmis švietimo ir mokymo įstaigomis, vietos plėtros ir bendruomeninėmis organizacijomis. Daugiau nei 16.500 darbo ieškančių Airijos piliečių yra  baigę „FIT“ įgūdžių ugdymo programas ir per 12.000 jų sėkmingai integravosi  į darbo rinką. Europos Komisija mini „FIT“ kaip vieną efektyviausių įsidarbinimo iniciatyvų Europoje.

 

Projekto priežiūros grupėje dalyvauja LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Vilniaus teritorinės darbo biržos jaunimo darbo centro bei IT įmonės ATEA atstovai.

 

Aktualias šio projekto naujienas skaitykite čia.

 

Projekto socialinis partneris ldb

 

European-Union flagŠis projektas yra dalinai finansuojamas Europos Sąjungos užimtumo ir socialinio solidarumo programos - „Progresas“ (2007-2013).

Informacija, pateikta šiame straipsnyje nebūtinai atspindi EK poziciją ar nuomonę.