Facebook

Twitter

Lietuva pirmauja Europoje pagal viešojo interneto prieigos taškų tankumą

Vidaus reikalų ministras Regimantas Čiupaila dalyvavo Kazlų Rūdos savivaldybės Antanavo kaime atidarant Viešojo interneto prieigos tašką (VIPT).

„Sveikinu įsijungus į globalaus tinklo bendruomenę. Linkiu, kad kompiuterių ir interneto galimybes naudotumėte ne tik pramogoms, bet ir mokymuisi ir darbui“, – sveikindamas sakė ministras R. Čiupaila. Kreipdamasis į vyresnius Antanavo bendruomenės atstovus ministras paragino juos nebijoti kompiuterių, nes „kompiuteriu dirbti yra panašiai kaip rašymo mašinėle ar skaičiuotuvu“, juokavo ministras ir pats pademonstravo, kaip galima pasinaudoti interneto ir e-valdymo galimybėmis: pasitikrinti el.pašto dėžutę, užsisakyti pažymą per www.e-valdzia.lt ir t.t.

Šiais metais Vidaus reikalų ministerija baigia trečiąjį didžiausios apimties tolygaus prieigos prie interneto taškų tinklo kaimo vietovėse steigimo etapą. Per jį iki 2008 m. liepos pradžios bus atidaryta 400 naujų ir modernizuoti 83 nuo 2002 m. kaimiškose vietovėse veikiantys interneto prieigos taškai.

„2002 m. verslo organizacijų pradėtas projektas išaugo į tankiausią atvirų interneto taškų tinklą Europoje. Verslo ir Vidaus reikalų ministerijos darnus bendradarbiavimas pasiekė, kad Lietuvos kaimuose ir miesteliuose veikia per 800 VIPT‘ų ir internetas sąlyginai yra arčiausiai kiekvieno lietuvio lyginant su kitomis Europos šalimis“, - pažymi vidaus reikalų ministras Regimantas Čiupaila.

Įgyvendinant Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansuojamą projektą „Viešųjų interneto prieigos taškų tinklo plėtra“, sukurtas viešųjų interneto prieigos taškų (VIPT) tinklas plečiamas į nuošalias kaimo vietoves. Naujieji taškai steigiami tose Lietuvos vietovėse, kuriose iki šiol dėl nepakankamų komercinių iniciatyvų ar techninių galimybių nėra viešosios interneto prieigos. Nemokama interneto prieiga bus suteikta kaimo bibliotekų filialuose, bendruomenių, mokyklų, savivaldybių, „Lietuvos pašto“ skyrių ir Aukštaitijos nacionalinio parko direkcijos patalpose. VIPT‘uose paprastai įrengiama keletas modernių kompiuterinių darbo vietų, kuriomis nemokamai gali naudotis bet kuris asmuo ir kurias administruoja ir prižiūri konkurso keliu atrinkti administratoriai.

„VIPT‘ai – tai vienas geriausių pavyzdžių, kaip sprendžiama kaimų ir miestelių atskirties problema. Internetas leidžia net ir mažiausio kaimelio gyventojui jaustis globalaus pasaulinio tinklo dalimi, sužinoti visas naujienas ar jas kurti per asmeninius blog‘us, aktyviai dalyvauti diskusijose internetiniuose forumuose ar naudotis e-valdymo teikiamais patogumais: užsisakyti pažymas, užpildyti dokumentus ar pajamų mokesčio deklaracijas nevažiuojant į sostinę ar savo savivaldybės centrą“, – pabrėžė ministras Regimantas Čiupaila.

Pasak ministro R. Čiupailos, geriausias pavyzdys yra ir Antanavo bendruomenė, kurios iniciatyvos dėka internetas taps kasdienybe ir galbūt netgi kasdiene mokymosi, darbo priemone daugeliui bendruomenės narių.


 

http://www.vrm.lt/