Facebook

Twitter

Tarptautinė Telecentrų konferencija Vengrijoje

2008 m. gegužės 22-25 d. Vengrijoje vyko tarptautinė telecentrų konferencija „Telecentrų tinklo stiprinimas“. Joje dalyvavo Telecentrų judėjimo atstovai iš viso pasaulio: Ugandos, Senegalo, Kanados, JAV, Indijos, Bagladešo, Ukrainos, Moldovos ir kitų šalių. Į konferenciją buvo pakviesti Lietuvos atstovai dirbantys Viešųjų interneto prieigos taškų tinklo plėtros srityje. Lietuvą atstovavo 2007 m. įsteigta asociacija „Viešieji interneto prieigos taškai“ ir asociacija „Langas į ateitį“.

Konferencijos metu „Viešųjų interneto prieigos taškų“ asociacija kartu su „Langu į ateitį“ oficialiai tapo 2004 m. įsteigtos EUTA organizacijos narėmis. EUTA (Europos Sąjungos telekotedžų asociacija) šiuo metu vienija organizacijas iš 11 valstybių, daugiausiai iš Rytų ir Centrinės Europos šalių (Bulgarija, Vengrija, Rusija, Lietuva, Estija, Serbija, Moldova). Pagrindinis EUTA tikslas – sustiprinti telecentrų vaidmenį informacinės visuomenės plėtros kontekste ir atstovauti telecentrų interesus Europos mastu.

Konferencijos metu dalyviai daug dėmesio skyrė diskusijoms. Pagrindinės diskusijų temos – viešųjų interneto prieigos taškų saviišlaikymas, elektroninių paslaugų plėtra, bendruomenių stiprinimas, partnerystės užmezgimas bei bendradarbiavimas.

Taip pat konferencijoje buvo iškelta idėja naujai organizacijai sukurti „Pasaulinis Telecentrų Aljansas“. Ši organizacija turėtų pasauliniu mastu vienyti visų šalių telecentrų judėjimą ir stiprintų tarpusavio bendradarbiavimą bei partnerystę.

VIPT komanda