Facebook

Twitter

Europos Komisija skyrė apdovanojimą Lietuvos projektui

2008 m. spalio 23 d.

 

Už novatorišką informacinių ir komunikacinių technologijų pritaikymą siekiant didinti gyventojų kompiuterinį raštingumą asociacijai „Langas į ateitį“ paskirtas ypatingas Europos Komisijos apdovanojimas.

 

Europos Komisijos įsteigti 2008 metų Europos e-įtraukties apdovanojimai yra skirti Europos Sąjungos organizacijoms, kurios sėkmingiausiai ir ypač kūrybingai pritaikė informacines ir komunikacijų technologijas gyventojų švietimo srityje.

 

Europos Komisijos 2008 metų e-įtraukties apdovanojimų konkurse septyniose kategorijose dalyvavo 469 projektai, kuriuos pateikė viešųjų įstaigų, privačių įmonių, labdaros organizacijų bei bendruomenių dalyviai iš visų Europos Sąjungos bei narių kandidačių valstybių. Asociacija „Langas į ateitį“ pateko tarp geriausiai komisijos įvertintų 35 konkurso finalo laimėtojų.

„Langas į ateitį“ apdovanotas už projekto „Lietuvos e.piliečio kompiuterinio raštingumo pradmenys“ rezultatus. Daugiau kaip 2 metus asociacija „Langas į ateitį“ vykdė ES struktūrinių fondų finansuojamą projektą, suteikusį kompiuterinio raštingumo bei interneto pradmenų 50 400 suaugusių Lietuvos gyventojų. Į Lietuvos visuomenę įsiliejo dar per 50 000 žmonių, gebančių naudotis elektroninėmis paslaugomis.

 

„Tai pirmas tokio aukšto lygio konkursas, kuriame Lietuvai atstovaujanti organizacija laimi apdovanojimą. Tarp finalininkų yra įvardytos vos kelios naujosios ES šalys, todėl Lietuvos vardas, paminėtas moderniausių projektų kontekste, mums suteikia galimybę iš tiesų dar kartą pasidžiaugti nuveiktu darbu ir tarptautiniu šalies įvertinimu“, - sakė „Langas į ateitį“ direktorė Loreta Križinauskienė.

 

Tapusi konkurso finalo nugalėtoja asociacija “Langas į ateitį” pakviesta pristatyti projektą e-įtraukties konkursui skirtoje ES Ministrų konferencijoje bei parodoje Vienoje (Austrija) lapkričio 30 - gruodžio 2 dienomis. Kiekvienos kategorijos nugalėtojai bus apdovanoti konferencijos ir parodos metu.

Europos Komisijos įsteigti 2008 Europos e-įtraukties apdovanojimai yra skirti tiems, kas geriausiai ir ypač kūrybingai pritaikė informacines ir komunikacines technologijas. Europos Komisija tikisi, kad šie apdovanojimai paskatins pramonę, vyriausybines ir nevyriausybines organizacijas efektyviau išnaudoti technologijų potencialą ir mažinti socialinę ir skaitmeninę atskirtį.

 

Apskaičiuota, kad nepaisant augančios visuomenės priklausomybės nuo skaitmeninių technologijų, vienas iš trijų europiečių negauna naudos iš informacinių technologijų ir nėra informacinės visuomenės narys. Skaitmeninės atskirties įveikimas nėra vien tik socialinė būtinybė. Per artimiausius penkerius metus Europos kompanijoms ir vyriausybėms skaitmeninė atskirtis kainuos milijardus eurų.

 

 

Daugiau informacijos apie Europos e-įtraukties apdovanojimus - http://www.e-inclusionawards.eu/