Facebook

Twitter

„Langas į ateitį“ tęsia nemokamus gyventojų mokymus nuotoliniu būdu

Galimybės nemokamai sužinoti svarbiausias kompiuterinio saugumo taisykles ir išmokti naudotis populiariomis kompiuterinėmis programomis, Lietuvos gyventojams bus suteikiamos ir šiemet. Praėjusiais metais tokius kursus nuotoliniu būdu išklausė beveik 3000 Lietuvos gyventojų, o į naują kursų ciklą vasario-kovo mėnesiais galima registruotis jau dabar. Saugiai naudotis kompiuteriu ir jo programomis siūlo informacinę visuomenės plėtrą skatinantis aljansas „Langas į ateitį“ ir pasaulinė informacinių technologijų bendrovė „Microsoft“.

„Pernai kursų lankytojų sulaukėme daugiau, nei tikėjomės. Manome, kad jiems pasiūlėme itin aktualias temas, kurios svarbios ir dirbant, ir kasdieniame gyvenime. Džiaugiamės, kad šiemet ši ypač daug populiarumo sulaukusi iniciatyva bus vykdoma ir toliau“, – sakė „Langas į ateitį“ direktorė Loreta Križinauskienė.

Anot jos, 2008 m. labiausiai linkę gerinti kompiuterines žinias buvo bibliotekų darbuotojai, pedagogai, tarnautojai ir specialistai. Nemažą dalį – 7 proc. kursų lankytojų – sudarė ir darbo neturintys Lietuvos gyventojai. Aktualiausi kompiuterinio raštingumo kursai buvo vidutinio ir vyresnio amžiaus gyventojams. Net aštuonios iš dešimties nuotolinių kursų lankytojų buvo moterys.

„Projektas Lietuvoje – programos „Unlimited Potencial“ dalis. Mūsų kaip technologijų bendrovės pareiga - suteikti technines priemones, o kaip socialiai atsakingos organizacijos siekis - išmokyti žmones saugiau ir tinkamai naudotis tomis priemonėmis. Siekiame, kad Lietuvos gyventojai ne tik įgustų naudotis kompiuteriais, bet ir įsisąmonintų, jog tai – puiki galimybė įgyti būtinų žinių, asmeniškai tobulėti ir save realizuoti“, – sakė „Microsoft Lietuva“ generalinis direktorius Mindaugas Glodas.

Pasak jo, tikimasi, kad suteikiant mokymosi galimybes žmonėms, neturintiems kompiuterinių įgūdžių, bus skatinami socialiniai žmonių gyvenimo ir ekonominiai visuomenės pokyčiai. Be to, siekiama, kad kursų lankytojai suvoktų ne tik interneto naudingumą, bet ir jame slypinčias grėsmes, sugebėtų jų išvengti. Šiais metais nemokamiems kompiuterių kursams nuotoliniu būdu Lietuvoje „Microsoft“ skyrė 50 tūkst. dolerių.

Aljanso „Langas į ateitį“ ir „Microsoft“ organizuojamą mokymų programą sudaro keturi kursai: supažindinimas su internetinėmis grėsmėmis ir populiariausiomis komunikacijos priemonėmis internete ir mokymai naudotis populiariomis programomis – pateikčių rengimo programa „PowerPoint“ ir skaičiuokle „Excel“. Užsiregistravę lankytojai iš pradžių yra supažindinami su kursų programa. Lankytojų patogumui dviejų-trijų savaičių trukmės kursus nuotoliniu būdu galima išklausyti bet kurią savaitės dieną. Kilus klausimams, lankytojai visada gali kreiptis į savo kurso kuratorių, „Langas į ateitį“ darbuotoją. Projektas pradėtas vykdyti 2008 m. viduryje.