Facebook

Twitter

Projekto “0101 karta” pasiekimai

GENERATION LOGO trasp 01 124x91Vykdant tarptautinį projektą “0101 karta” norėta išmėginti skirtingų šalių specialistų sukurtus mokymo kursus keliose šalyse įvertinant jų naudingumą ugdant su IRT naudojimu susijusias kompetencijas mokymuose dalyvavusiems jaunuoliams.

Projektas vykdomas Lietuvoje, Latvijoje, Kroatijoje, Italijoje, Kipre ir Turkijoje. Šiose šalyse taip pat buvo parengti mokymo moduliai: žaidimų kūrimas, debesijos paslaugos, vaizdaus turinio kūrimas, interneto radijas, svetainių dizainas, mobiliųjų aplikacijų kūrimas ir el. žurnalistika. 6 šalyse įsikūrusios 7 partnerių organizacijos užsiėmė vieno iš kursų parengimu. Lietuvoje buvo parengtas žaidimų kūrimo modulis. Modulį parengė asociacijos „Langas į ateitį“ partneris šia projekte „Informacinių technologijų mokymo centras“.


IMG 4717Parengtus mokymo modulius gavo visos projekte dalyvaujančios organizacijos, kurios turėjo tuos mokymo modulius lokalizuoti ir išbandyti savo šalyse. Lietuvoje parengti moduliai buvo išversti ir suredaguoti, kad juos būtų galima pristatyti Lietuvos jaunimui.

Mokymai Lietuvoje prasidėjo kartu su pavasario atostogomis ir truko 5 savaites (nuo kovo 21 d. iki balandžio 30 d.). Bandomieji mokymai buvo organizuojami Vilniuje ir Kaune. Pagal dalyvių išreikštą norą mokytis pasiskirstymą, kuriuose dalyvavo daugiau nei 35 jaunuoliai. Dauguma jaunuolių dalyvavo daugiau nei vienuose mokymuose, kadangi buvo galima suderinti lankymąsi keliuose kursuose vienu metu.

20160324 115819Tarp populiariausių kursų buvo el. žiniasklaidos (18 dalyvių) ir vaizdaus turinio kūrimo (14 dalyvių) moduliai, kuriuose susirinko daugiausia dalyvių. Mažiausio susidomėjimo sulaukė debesijos paslaugų ir interneto radijo mokymai. Lietuvoje nebuvo organizuotas mobiliųjų aplikacijų kūrimo kursas, nes nebuvo sulaukta pakankamo jaunuolių noro dalyvauti tokiuose mokymuose. Norėdami kompensuoti vieno kurso grupės nesusidarymą mes organizavome du el. žiniasklaidos kursus.

Mokymų dalyviai ne tik iš arčiau susipažino su įdomiomis sritimis, kuriose taikomos IT, bet ir galėto praktiškai pamėginti ir pritaikyti naujus įgūdžius ir gebėjimus. Jaunuoliai bandė kurti žaidimus naudodamiesi jų kūrimo platforma Construct 2, kurti vaizdo įrašus, radijo laidas, imti interviu, rašyti pranešimus, naudotis nemokamomis priemonėmis lengvinančiomis komandos narių darbą, kurti internetines svetaines. Lietuvos ir kitų šalių dalyvių darbus galima pažiūrėti projekto svetainėje.

20160321 162018Norint pademonstruoti su skaitmeninėmis technologijomis dirbančių žmonių kasdienybę, buvo suorganizuota ekskursija į didžiausio Lietuvos naujienų portalo DELFI redakciją, kurioje vyriausioji DELFI redaktorė papasakojo apie portalo veiklą, jame dirbančius žmones, jų darbo specifiką ir darbe naudojamus įgūdžius.
Lietuvoje mokymai jau baigti, tačiau projekto įgyvendinimas nėra baigtas. Projekto dalyvių dar laukia tarptautiniai hakatonai Lietuvoje ir kitose projekte dalyvaujančiose šalyse. Hakatonuose dalyvaus projekto dalyviai iš skirtingų šalių, kuriose jie dirbs komandose ir stengsis įgyvendinti skirtingus projektus, kuriuos pasiūlė tose šalyse veikiančios nevyriausybinės organizacijos.

20160321 154449Lietuvoje organizuojamas hakatonas vyks vasaros pabaigoje ir jo tema bus kompiuteriniai žaidimai. NVO „Saugesnio interneto projektas“ pasiūlė sukurti žaidimą vaikams apie saugų elgesį internete, kuris supažindintų su pavojais internete ir išmokytų jų išvengti. Projekto „0101 karta“ dalyviai susitikę Vilniuje dirbs daugiakultūrinėse komandose ir įgyvendins savo turimas idėjas. Hakatono pabaigoje bus išrinktas geriausia žaidimo koncepcija – demonstracinė versija.

Aktualias projekto naujienas galite rasti čia ir čia.

 

ERASMUS logo      e skills for jobs logo final2016 small