Facebook

Twitter

Projektas "0101 karta": mokytojų mokymai Rijekoje

GENERATION LOGO trasp 01Savaitę Rijekoje (Kroatijoje) 35 būsimieji jaunimo mokytojai iš 6 šalių (Kroatijos, Kipro, Italijos, Latvijos, Lietuvos ir Turkijos) dalyvavo Europinio projekto „0101 karta“ mokytojų ruošime. Projekto metu didelis dėmesys bus skiriamas nedirbančio jaunimo švietimui IKT srityje ir skaitmeninių įgūdžių ugdymui.

Visi projekto partneriai prisidėjo kuriant 7 mokymo modulius: e. žurnalistika, mobiliųjų aplikacijų kūrimas, svetainių dizainas, interneto radijas, debesijos paslaugos, žaidimų kūrimas, vaizdaus turinio kūrimas. Mokytojai rinkosi tuos mokymų modulius, kurie jiems įdomiausi ir artimiausi jų turimai kvalifikacijai. Mokymų metu dalyviai buvo suskirstyti į mažas mokymosi grupes ir mokėsi skirtinguose moduliuose.

Visos grupės atliko įvairias įtraukiančias veiklas. Pavyzdžiui, vaizdaus turinio grupėje buvę dalyviai visų mokymų metu filmavo ir fotografavo mokymų eigą bei kitas veiklas ir sukaupė daugiau nei 40 GB vaizdinės medžiagos, kuri vėliau bus panaudota kuriant projekto viešinimo medžiagą. Kitos grupės mokėsi kurti nesudėtingus kompiuterinius žaidimus, mobilias programėles, mokėsi kaip bendradarbiauti skaitmeninėje erdvėje ir naudotis įvairiomis programomis darbui ir skaitmeninei veiklai vykdyti.

Vakarai taip pat buvo leidžiami produktyviai ir tikslingai, kurių metu netrūko veiklų. Kaip įprasta tokiems renginiams, dalyviai susipažino su miestu ir viskuo ką jis gali pasiūlyti: žymios vietos, vietinė virtuvė, istorinės, pažintinės vietos, bendravimas su ten gyvenančiais žmonėmis bei vieni su kitais ir t.t. Organizatoriai paruošė renginį, kurio metu dalyvių grupelėms buvo duoti miesto senamiesčio žemėlapiai su įvairiais senamiesčio objektais, kuriuos reikėjo kaip galima greičiau aplankyti ir atlikti su jais susijusias užduotis ar atsakyti į pateiktus klausimus. Užduočių atlikimui palengvinti buvo galima pasinaudoti skaitmeninių technologijų pagalba, tačiau tuomet dingsta visas smagumas sužinant atsakymus be jokių pastangų. Vienos užduoties nebuvo įmanoma atlikti be Rijekos gyventojų pagalbos. Dalyviai turėjo per trumpą laiką sugebėti prikalbinti kuo daugiau praeivių, kad jie visi kartu nusifotografuotų prie ant tilto esančios statulos. Visi stengėsi surinkti kuo daugiau žmonių, nes už kiekvieną nepažįstamą žmogų nuotraukoje buvo skiriamas vienas taškas. Tokia vakarinė veikla leido įsitikinti, technologijų teikiamais privalumais, tačiau priminė, kad kartais tik gyvas bendravimas ir bendradarbiavimas leidžia pasiekti norimą tikslą.

Šiuo metu visi mokymų moduliai yra peržiūrimi ir koreguojami atsižvelgiant į išsakytas pastabas mokymų metu, kad būtų galima juos paruošti partnerių šalių lokalizacijai. Po to kai mokymų moduliai bus lokalizuoti, visi projekto partneriai pradės kviesti jaunuolius mokytis vertingų IKT žinių bei įgūdžių.

Pasibaigus mokymams geriausi jaunieji mokymų dalyviai turės galimybę keliauti į užsienį ir dalyvauti tarptautiniuose hakatonuose, kur jie su kitais jaunuoliais iš 6 projekte dalyvaujančių valstybių kurs informacinių technologijų sprendimus įvairioms organizacijoms ir taip panaudos naujai įgytus gebėjimus.

Projektas yra finansuojamas pagal programą Erasmus+.

Aktualias projekto naujienas galite rasti čia ir čia.

Rijeka 2015 2

Rijeka 2015

ERASMUS logo          e skills logo final2015