Facebook

Twitter

Ruošiamės ugdyti jaunimo skaitmeninius įgūdžius

GENERATION LOGO trasp 01Mūsų vykdomas projektas „0101 karta“ (angl. k. GENERATION 0101) įgauna pagreitį. Dalyvaudami šiuo projektu sieksime prisidėti prie jaunimo IRT gebėjimų ugdymo, kurdami ir naudodami kitų partnerių sukurtą paklausų neformaliojo ugdymo turinį. Greta su mumis dirba partneriai iš 6 šalių. Šiuo metu yra rengiami 7 mokymo moduliai, kuriais visi projekto partneriai vadovausis mokydami savo šalių jaunimą IRT gebėjimų.

Planuojama parengti mokymo modulius mokyti šių temų: e. žurnalistika, mobilių aplikacijų kūrimas, interneto tinklapių dizainas, bendruomeninis radijas, lengvas programavimas, darbas su video medžiaga, priemonės palengvinančios bendradarbiavimo internete. Šiuo metu ieškome kompetetingų ir gebančių aiškiai perteikti informaciją jaunimui mokytojų, kurie vėliau susipažins su projekto partnerių parengtais visai mokymų moduliais.

Taip pat projekto metu visų partnerių šalyse jau atliktas tyrimas, analizuojantis jaunimo darbo internetu įgūdžius, darbo su įvairiomis skaitmeninėmis priemonėmis gebėjimus, jų tinkamumą ir pritaikomumo galimybes. Jaunuolių apklausą ir duomenų analizę atliko „Langas į ateitį“. Išsiaiškinome, kad 63,49% apklaustųjų teigia turintys pakankamai darbui reikalingų IRT įgūdžių, tuo tarpu 45% įmonių teigia, kad 2014 m. susidūrė su problemomis ieškodamos reikiamų IRT įgūdžių turinčių darbuotojų. Apklausos metu 27,6% respondentų nurodė neturintys darbo, nes dalis jų dar studijuoja arba ieško darbo. Detalesnius apklausos rezultatus rasite žemiau pateiktame infografike.

 

Generation 0101 Infographic LITHUANIA finalProjektas yra finansuojamas pagal programą Erasmus+.

Aktualias projekto naujienas galite rasti čia ir čia.

ERASMUS logo              e skills logo final2015