Facebook

Twitter

Baigiamas vykdyti projektas e. skautai

IMG_8591.jpgTarptautinis projektas „E. Skautai – moderatorių įgalinimas skirtingų kartų dialogui“ (angl. k. Trans eScouts - Empowering eFacilitators for intergenerational dialogue) priartėjo prie savo pabaigos. Šiuo projektu norėta suteikti galimybę vystytis dialogui tarp skirtingų kartų žmonių, kurie proceso metu padėtų vieni kitiems.

Projekte dalyvaujantys senjorai ir jaunuoliai turėjo puikią galimybę pasimokyti vieni iš kitų ir pasikeisti unikalia gyvenimiška patirtimi. Jaunuoliai mokė senjorus naudotis naujomis informacinių technologijų bei elektroninės komunikacijos galimybėmis (dalintasi žiniomis apie elektronines paslaugas, elektroninę bankininkystę, bendravimą internetu, socialinius tinklus, saugumą internete ir kt.) Senjorai dalijosi gyvenimiška patirtimi, dalijo patarimus jaunuoliams, kuriems sunku apsispręsti dėl tolesnių gyvenimo tikslų, renkantis darbą, studijų kryptį, priimant svarbius gyvenimiškus sprendimus; taip pat asmeniškai dirbo su jaunuoliais ir padėjo susiplanuoti karjeros tikslus, veiklas, kurios prisidėtų prie iškeltų tikslų siekimo.

Projekto dalyviai pastebėjo, kad dialogas, tarp skirtingų kartų žmonių yra labai naudingas ir svarbus, dėl patirties ir žinių perdavimo, kurie padeda greičiau mokytis ir tobulėti. Tai jiems suteikė galimybę greitai įgyti žinių ir kompetencijų svarbiose srityse, kurių įgijimas savarankiškai užtruktų labai ilgai ir reikalautų didelių asmeninių pastangų. Štai ką apie projektą kalbėjo viena jo dalyvių: „Kaip gaila, kad projektas pasibaigė. Šio projekto metu turėjau ypatingą galimybę kurti šiltus santykius su mūsų mokytojais - jaunaisiais e. skautais. Aš gavau labai daug žinių apie informacines ir komunikacines technologijas. Tai buvo nuostabu“.

Projekto baigiamojo renginio metu Vilniaus Žirmūnų bibliotekoje asociacijos "Langas į ateitį" direktorė Loreta Križinauskienė pasveikino dalyvius ir palinkėjo jiems ir toliau nenustoti tobulėti bei kurti artimus ryšius su skirtingų kartų žmonėmis.

Projektas dalinai finansuojamas Europos Komisijos.

Plačiau apie projektą skaitykite čia.

eSCOUTS_skydelis_GIF.gif