Facebook

Twitter

Bibliotekos darbuotojai mokėsi naujos bendruomeniškumo skatinimo metodologijos

2015-uosius Vilniaus miesto savivaldybės centrinės bibliotekos darbuotojos pasitiko beplėsdamos savo profesinės kompetencijos horizontus. Kartu su Latvijos bei Kroatijos telecentrų darbuotojais trys mūsų šalies atstovės vyko į Barseloną, kur buvo supažindintos su neseniai sukurta ILBES (angl. Intergenerational Learning in Blended Environments and Spaces ) metodologija, skirta bibliotekoje burti bendruomenę.

 

Taikant šią metodologiją siekiama paskatinti jaunimo ir vyresnių žmonių socialinę ir skaitmeninę įtrauktį pasitelkiant bendruomeniškumą, mezgant skirtingų kartų dialogą bei tarpusavio supratimą.  Šios metodologijos bandymo Lietuvoje metu bus kuriamas mokymosi ratas, kuriame jaunuoliai mokys senjorus naudotis informacinėmis technologijomis, o senjorai dalinsis gyvenimiška ir darbo patirtimi, finansinio raštingumo ir kt. žiniomis.


Per tris mokymų dienas dalyviai buvo mokomi metodologijos subtilybių, jie patys dalinosi patirtimi, kaip pasikviesti į veiklas jaunus savanorius, kaip bendrauti ir sudominti vyresniojo amžiaus žmones įsitraukti į telecentruose/ bibliotekose rengiamas veiklas, kaip paskatinti juos dalintis patirtimi ir padėti jaunuoliams atrasti savo talentą.


Mokymai buvo rengiami tarptautinio „E. Skautai – moderatorių įgalinimas skirtingų kartų dialogui“ (angl. k. Trans eScouts - Empowering eFacilitators for intergenerational dialogue) projekto rėmuose. Jį įgyvendina penkios organizacijos iš Lietuvos, Latvijos, Kroatijos bei Ispanijos, Lietuvoje projektą koordinuoja „Langas į ateitį“. Pati ILBES metodologija, skirta skirtingų kartų dialogui užmegzti, buvo sukurta ankstesniojo „E. skautų“ projekto metu ir jau išbandyta 8 Europos šalyse. Lietuvoje šią metodologiją išbandysime su 30 jaunuolių (16-25 m.) ir 30 vyresnių nei  55 metai žmonių, kurie bus garbingai pavadinti „e. skautais“.


Projektais yra dalinai finansuojamas Europos Komisijos.

Daugiau apie projektą skaitykite čia.

eSCOUTS_skydelis_GIF.gif