Facebook

Twitter

Verslumo mokymuose globos namų auklėtinės pasigenda tik muzikos ir šokių

Įpusėjus organizacijos „Gelbėkit vaikus“  ir  „CSC Baltic“ kartu su organizacijomis „Langas į ateitį“ ir „Gordijo mazgas“ vykdomam verslumo paskaitų ciklui, skirtam vyresniems globos namuose gyvenantiems vaikams, apie tai, kaip per paskaitas ir po jų jaučiasi vaikai, pakalbinome Paparčių Šv. Juozapo globos namų direktorę Rūtą Kanclerytę bei aktyvias verslumo paskaitų lankytojas Šv. Juozapo globos namų gyventojas Samantą, Rūtą ir Aliną.

 


Rūta, kaip manote, kokios yra stipriosios šio projekto pusės?
Mūsų vaikams patinka tai, kad projekte viskas apgalvota iki smulkmenų – parinktas patogus susitikimų laikas, ne ryte, o šeštadieniais per pietus, kai vaikai jau būna gerai išsimiegoję ir pasiruošę veiklai. Per keletą susitikimų vaikai susidraugavo su projekto savanoriais Karolina bei Liudviku, tad dabar į Vilnių važiuoja ne tik į paskaitas, bet ir pas draugus. 


Gal, stebėdama vaikus iš šalies, pastebite, ar paskaitos jiems yra naudingos?
Projekto dėstytojai, galiu drąsiai teigti, yra puikiausi ne tik savo srities profesionalai, bet ir bendravimo su vaikais psichologai – visada randa tinkamą žodį padrąsinti, sudominti, sumotyvuoti. Šeštadienio vakarais į globos namus vyresnieji iš Vilniaus parveža glėbį puikių emocijų, nes užsiėmimai yra įtraukiantys, pilni žaidimų bei praktinės veiklos. Net globos namų mažieji ima prašyti, kad vyresni vaikai juos kartu vežtųsi į verslumo skatinimo paskaitas Vilniuje. Teigiamų emocijų prasme – nauda tikrai akivaizdi, o apie visa kita, manau, jums geriau papasakos pačios mergaitės. 


Alina, Rūta, Samanta, aktyviai lankote verslumo paskaitas, ką apie jas manote, ar norote šeštadieniais į jas važiuoti?
Rūta: O taip, labai įdomu, nesulaukiu, kada ir vėl važiuosiu į mokymus, kuriuose su mokytojais kalbamės apie įdomius dalykus, gauname naujos ir naudingos informacijos.
Samanta: Tikrai labai patinka, nes šeštadieniais yra ką veikti! Vilniuje labai įdomu, susitinkame ir susipažįstame su naujais žmonėmis, gauname įdomios informacijos, dalijamės nuomonėmis.
Alina: Paskaitose „pasikrauname“ geros nuotaikos, šilto bendravimo ir gerų emocijų visai savaitei.


Į mokymus vykstate ne tik gerai praleisti laiko, bet ir pasitobulinti, kokius pagrindinius dalykus iš jų prisimenate?
Alina: Apyrankes!
Samanta: Apyrankes!!
Rūta: Apyrankes!!!
Samanta: Jas pinti tikrai nelengva...
Alina: Dar buvo labai įdomu ir naudinga, kai mokė, kaip saugiai naudoti savo informaciją socialiniuose tinkluose. Grįžusios namo visos iš karto puolėme prie Facebook‘o slėpti savo duomenų.
Rūta: Aha, iš karto viską pritaikėme praktiškai.


O kas iš paskaitų jums bus labiausiai naudinga tada, kai tapsite suaugusios?
Samanta: Naudingiausia bus tai, kaip reikia kalbėti su darbdaviu.
Rūta: Ir kaip apskritai tinkamai bendrauti su suaugusiais.


Jei kursuose galėtumėte pakeisti vieną dalyką, kas tai būtų?
Samanta: Per pertraukas padaryčiau šokių pamokas.
Alina: Norėčiau, kad per kiekvieną paskaitą skambėtų muzika.
Rūta: Paskaitos idealios, nieko netrūksta.


Ačiū jums už nuomones!