Facebook

Twitter

Paskelbti išradingiausių saugesnio elgesio internete mokytojų darbai

Lietuvoje išrinkti mokytojai, šiemet radę įdomiausius ir efektyviausius būdus mokyti vaikus saugaus elgesio internete, ir jau paskelbti jų darbai.

 „Metų Saugesnio interneto mokytojo“ konkurse apdovanotos nugalėtojos – trys šalies mokytojos, sugebėjusios paskatinti įvairaus amžiaus mokinius ir jų tėvus saugiau elgtis internete. I-oji konkurso vieta atiteko Agnei Aleksonytei iš Druskininkų „Atgimimo“ mokyklos, II-oji vieta – Ingai Žemaitienei iš Šiaulių Jovaro progimnazijos, III-ioji vieta – Giedrei Sudniutei iš Utenos Dauniškio gimnazijos. Du papildomi prizai iškeliavo į Raseinius – mokytojoms Saulei Tiškuvienei iš Raseinių Viktoro Petkaus pagrindinės mokyklos ir Liubai Vaigauskienei iš Raseinių Šaltinio progimnazijos.

Konkursą organizavo bendrovė TEO kartu su projektu „Saugesnis internetas“.

Konkurse dalyvavo mokytojai, pateikę metodinę medžiagą ir būdus, kaip išmokyti vaikus bei kitus mokyklos bendruomenės narius rūpintis duomenų ir tapatybės apsauga, kovoti su elektroninėmis patyčiomis ir apsisaugoti nuo kitų grėsmių internete.

Projekto „Saugesnis internetas“ Lietuvoje partnerio, asociacijos „Langas į ateitį“, direktorė Loreta Križinauskienė teigia, kad sulaukta labai įdomių ir išradingų sprendimų, kaip moksleiviams parodyti ne tik interneto galimybes, bet ir grėsmes.

„Vaikai į pasaulį žvelgia labai patikliai, todėl svarbu juos išmokyti suprasti ir atskirti, kokie pavojai jų tyko, kaip juos atpažinti ir kaip elgtis, jeigu patenkama į pavojingas situacijas. Konkursui pateikti mokytojų pasiūlymai išties nudžiugino – mūsų mokytojai dirba labai kūrybingai“, – sako „Langas į ateitį“ direktorė L. Križinauskienė.

„Siekėme atrinkti ir paskleisti įdomiausiais idėjas ir būdus, kaip mokytojai sugeba parodyti, kas elektroninėje erdvėje saugu, naudinga, o kas kelia grėsmę, kada reikia kreiptis suaugusiųjų pagalbos. Šiuo konkursu skatiname mokytojus dalintis geriausiomis patirtimis ir tikimės, kad šie veiksmingi būdai padės ir kitiems mokytojams bei tėveliams“, – sako TEO Socialinės atsakomybės plėtros vadovė Renata Gaudinskaitė.

Geriausia saugesnio interneto mokymo medžiaga skelbiama viešai tinklalapyje www.epilietis.eu, skyrelyje „Saugumas internete“. Konkurso laimėtojos apdovanotos TEO įsteigtais prizais: nešiojamais ir planšetiniais kompiuteriais, nemokamu „TEO Wi-Fi“ belaidžiu internetu.