Facebook

Twitter

„0101 karta“ – naujas projektas jaunimo IRT kompetencijoms kelti

GENERATION LOGO trasp 01Septynių Europos ir Azijos šalių organizacijos pradeda naują projektą „0101 karta“ (angl.k. Generation 0101), kuriuo skatins jaunimo skaitmeninių įgūdžių reikalingų darbui ugdymą ir teiks gaires Europos Komisijos Skaitmeninei darbotvarkei įgyvendinti. Projekto metu bus sukurti septyni IKT mokymo moduliai skirti jaunimui.

 

Projektas prasidėjo partneriams š.m. lapkričio 19-20 d. suvažiavus į Izmirą, Turkiją. Svečius pasitiko ir svetingumu pasižymėjo Izmiro universiteto atstovai, surengę sklandų konsorciumo susitikimą. Jo metu sutartos veiklos, organizaciniai bei komunikaciniai klausimai ateinančiam pusmečiui. Susitikimą moderavo projekto koordinatorė kroatė Zagorka Prce.


Projekto pradžioje planuojamas tyrimas, kokią įtaką Skaitmeninė darbotvarkė turi kiekvienos partnerės šalies formalaus ir neformalaus švietimo sistemai ir jaunimo nedarbui. Tyrime dalyvaus jaunuoliai, darbdaviai bei įstatymų leidėjai. Pavasarį apibendrinus rezultatus bus formuojamos, visuomenei ir tautos atstovams pristatomos tyrimo išvados bei gairės Skaitmeninės darbotvarkės tobulinimui.

 7 moduliai:
  1. E. žurnalistika
  2. Mobiliųjų aplikacijų kūrimas
  3. Svetainių dizainas
  4. Interneto radijas
  5. Debesijos paslaugos
  6. Žaidimų kūrimas
  7. Vaizdaus turinio kūrimas


Projektui įpusėjus kiekviena projekte dalyvaujanti institucija parengs po mokymo modulį, kurie bus verčiami į kitas partnerių kalbas ir išbandyti klasėse. Planuojama, kad specialius darbo įgūdžius tobulinančius kursus baigs 245 jaunuoliai.


Partnerystė šiam projektui buvo sukurta pasitelkiant skirtingo profilio formalaus ir neformalaus ugdymo institucijas iš Kroatijos, Italijos, Lietuvos, Kipro, Latvijos ir Turkijos. Projektas yra finansuojamas Erasmus+ programos ir tęsis du metus.

Aktualias projekto naujienas galite rasti čia ir čia.

ERASMUS logo            e skills logo final2015