Facebook

Twitter

Vaikų reabilitacijai tobulinti – interaktyvūs „Kinect“ technologijos žaidimai

Šį rudenį Druskininkų vaikų reabilitacijos sanatorijos „Saulutė“ kinezeterapeutai bei ergoterapeutai galėjo išbandyti interaktyvius, ugdomuosius, „Kinect for Windows“ technologija sukurtus žaidimus, skirtus judėjimo ir raidos sutrikimų turintiems vaikams.

 

Galimybė paįvairinti vaikų kasdienę mankštą atsirado įgyvendinant tarptautinį Europos Komisijos finansuojamą projektą „M4All“ (http://www.m4allproject.eu/ ). Nors žaidimai buvo kuriami kitose Europos šalyse, „M4ALL“ projekto komanda pakvietė asociaciją „Langas į ateitį“ bendradarbiauti ir išbandyti projekto metu sukurtus produktus. „Gyvenimas keičiasi ir atsirandant naujoms, patrauklioms mokymosi/gydymosi priemonėms visada įdomu jas išbandyti ir pradėti taikyti kasdienėje veikloje. Gavę kvietimą dalyvauti organizuojant šių žaidimų bandymus, žinoma, negalėjome atsisakyti. Džiaugiamės, kad šiam pasiūlymui neatsispyrė su mumis bendradarbiauti sutiko sanatorijos „Saulutė“ administracija ir terapeutai.“ – dalinosi asociacijos „Langas į ateitį“ direktorė Loreta Križinauskienė.

kinect3 m


Žaidimų testavimui reikalinga speciali įranga, taigi reabilitacijos sanatorijai buvo perduota naudojimui „Kinect“ kamera. Visą mėnesį paskirti trys specialistai bandė ir vertino „M4ALL“ projekto sukurtus judriuosius lavinamuosius žaidimus, jų veiksmingumą ir ugdomąjį poveikį autentiškoje aplinkoje, t.y. vaikų sanatorijoje.

kinect m


Projektu „M4ALL“ siekiama sukurti ir išbandyti naujo tipo lavinamųjų žaidimų naudojant „Kinect“ technologiją metodiką, specialiai sukurtą vaikams su judėjimo bei intelektine negalia. „Kinect“ judriųjų žaidimų rinkinys sukurtas siekiant ugdyti vaikų socialinius ir mokymosi gebėjimus, taip pat paskatinti mokytojus, gydytojus ir tėvus įtraukti šiuos žaidimus į ugdymo užduotis. Šie žaidimai taip pat išbandomi Ispanijoje, Vengrijoje, Serbijoje ir kt. Europos šalyse.


Daugiau apie projektą: http://www.m4allproject.eu/