Facebook

Twitter

Kopenhagoje vyko antrasis „Naudok IT ir mėgaukis“ partnerių susitikimas

USEITlogo

Kovo viduryje vyko antrasis tarptautinio projekto „Naudok IT ir mėgaukis“ partnerių susitikimas. Susitikimo šeimininkai –  senjorų organizacija Danijoje – „Aeldremobiliseringen“ svetingai priėmė projekto komandą ir supažindino su savo organizacijos veiklos kontekstu bei tradicijomis, aprodė bendruomenės centrus.

 


Šio susitikimo metu buvo diskutuojama apie senjorų informacinių technologijų žinias partnerių šalyse ir kaip dažnai pastarieji jas pritaiko kasdienybėje. Skaičiai byloja, kad Lietuvoje 15% 65-74 metų amžiaus žmonių naudojasi kompiuteriu ir internetu, tuo tarpu Danijoje bei Švedijoje šis skaičius siekia 65% vyresniosios šalies populiacijos. Taigi projekto eigoje bus perimama geroji skandinavų patirtis, kaip pritraukti kuo daugiau vyresnių žmonių naudotis IT.


Kaip jau buvo minėta, „Aeldremobiliseringen“ pasižymėjo ypatingu svetingumu: šalia suplanuotų susitikimo veiklų projekto komanda aplankė Danijos parlamento rūmus, susipažino su „Microsoft“ atstovybės Danijoje politika skirta nevyriausybinių organizacijų veiklai skatinti, taip pat buvo surengtas įdomus susitikimas su moderniausios Kopenhagoje bibliotekos atstovais, kurie pristatė IT mokymo programas, skirtas bendruomenės nariams.

Susitikimo akimirkas galite pažiūrėti čia.


Kitas projekto etapas – e. paslaugų senjorams įgyvendinimo ir naudojimosi analizė partnerių šalyse. Daugiau žinių – rugsėjo mėnesį po susitikimo Švedijoje.