Facebook

Twitter

Seime pristatytas Saugesnio interneto projektas

 2013 m. kovo 27 d. Lietuvos Respublikos Seimo Informacinės plėtros komiteto posėdyje buvo pristatytas Saugesnio interneto projektas, vykdomas pagal Europos Komisijos Saugesnio interneto programą. Šio projekto koordinatoriumi Lietuvoje nuo 2007 m.  buvo Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT), o nuo 2012 m. liepos mėn. pagrindiniu projekto vykdytoju tapo Švietimo informacinių technologijų centras (ITC).

 Seimo komitetui buvo pristatyti pagrindiniai projekto tikslai – atkreipti visuomenės dėmesį į žalingą informaciją ir elgesį internete; skatinti saugesnį, ypač vaikų, naudojimąsi internetu ir naujomis jo technologijomis; suteikti visuomenei galimybę anonimiškai pranešti apie neteisėtą ar žalingą interneto turinį; teikti pagalbą vaikams, susidūrusiems su kibernetinėmis patyčiomis, seksualiniu viliojimu, žalingu turiniu ir kita nemalonia ar bauginančia patirtimi virtualioje erdvėje.
Lietuvoje vykdomas projektas apima tris veiklas – informavimo centro, „karštosios linijos“  ir „pagalbos linijos“. Informavimo centras vykdo visuomenės švietimą, ypač stengiasi atkreipti vaikų ir tėvelių dėmesį į saugesnio interneto problematiką. Karštąja linija http://www.draugiskasinternetas.lt/lt/main/report galima pranešti apie pastebėtą neteisėtą ar žalingą informaciją internete, kuri bus patikrinta ir perduota tolesniam tyrimui atsakingoms Lietuvos institucijoms arba kitų šalių „karštosioms linijoms“. „Pagalbos linija“ teikia pagalbą vaikams, internete susidūrusiems su pavojais, suderintu Europoje nemokamu pagalbos vaikams telefono numeriu 116 111.


Šiuo metu projektą  „Saugesnis internetas“ įgyvendina konsorciumas:  projektą koordinuoja ir už informavimo centro veiklą atsakingas ITC, už „karštąją liniją“ atsakinga RRT, už pedagogų mokymą atsakinga asociacija „Langas į ateitį“ ir už „pagalbos liniją“ atsakinga  VšĮ „Vaikų linija“.


„Rūpindamiesi projektu nuo 2007 m., esame sukūrę didelį tinklą, kurį sudaro valstybinio, privataus ir viešojo sektoriaus atstovai, norintys ir galintys prisidėti prie saugesnio interneto veiklos Lietuvoje“,  – pristatydamas projektą komitetui sakė dr. Rytis Rainys, RRT Tinklų ir informacijos saugumo departamento direktorius. – „Šiandien visų projekto partnerių, bendraminčių dėka kartu esame įgyvendinę labai daug priemonių, sukūrę instrumentų, padedančių jaustis saugesniais elektroninėje erdvėje“, – pabrėžė dr. R. Rainys.


Daugiau informacijos apie „Saugesnio interneto“ projektą, patarimus, kaip elgtis internete, rasite www.draugiskasinternetas.lt.