Facebook

Twitter

„Langas į ateitį“ šiuolaikinių technologijų galimybių mokys nevyriausybines organizacijas Lietuvos regionuose

 

Lietuvos gyventojų kompiuterinį raštingumą kelianti asociacija „Langas į ateitį“ šių metų pradžioje pradėjo  vykdyti  naują projektą „Nauji gebėjimai NVO sėkmei“. Vienas iš pagrindinių projekto tikslų – mokyti nevyriausybines organizacijas (NVO) bei savanoriauti pasiryžusius žmones įgūdžių, būtinų efektyvesniam nevyriausybinio sektoriaus darbui.


Nevyriausybinių organizacijų atstovai  išmoks naudotis ne tik naujų technologijų suteikiamomis galimybėmis, bet ir išklausys su asmeninius įgūdžius tobulinti padėsiančias  programas.


„Vykdydami šį projektą ketiname pasidalinti savo teigiama patirtimi bei žiniomis su kitomis nevyriausybinėmis organizacijomis, siekiant  sustiprinti nevyriausybinį Lietuvos sektorių šalies regionuose. Ne didmiesčiuose, o rajonuose dirbantiems žmonėms padėsime įgyti šiuolaikinių  žinių ir įgūdžių, būtinų projektams valdyti, bendradarbiauti tarptautiniu mastu, plėsti akiratį ir gilinti žinias. Taigi nevyriausybinių organizacijų nariai bus mokomi pagal plačią programą - nuo IT panaudojimo jų darbe, nuotolinio mokymosi specifikos iki asmeninio tobulėjimo“, – sakė „Langas į ateitį“ direktorė Loreta Križinauskienė.


Ji pabrėžė, kad nevyriausybinio sektoriaus organizacijos mūsų šalyje kol kas daugiau mokosi  vienos iš kitų, nors NVO atliekamas vaidmuo Lietuvos gyvenime vis stiprėja. Būtent dėl šios priežasties nevyriausybiniam sektoriui būtina išnaudoti tas technologines galimybes, kurias suteikia šiuolaikinis internetas, interaktyvios komunikacijos priemonės.


L. Križinauskienės manymu, būtina NVO išmokyti internetu ne tik bendrauti ar ieškoti informacijos, bet ir mokytis, kelti savo kvalifikaciją, vykdyti bendrus projektus.


Artimiausiu metu į planuojamus seminarus bus pakviesti penkių rajonų nevyriausybinių organizacijų atstovai.  
Projektą finansuoja Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos NVO fondas. Projekto tikslas – didinti NVO veiklos efektyvumą ir gerinti darbo kokybę. Įgyvendinant projektą bus vykdomi NVO narių mokymai. Bendra išlaidų suma sudaro 143 670,82 Lt, iš jų 109,908,17 Lt  sudaro paramos lėšos, 19395,57 Lt sudaro bendrojo finansavimo lėšos, 10 procentų sudaro „Langas į ateitį“ lėšos. Projektas truks 12 mėnesių.