Facebook

Twitter

Tarptautinė iniciatyva „Saugesnio interneto diena 2013“ veiklų programa

 

2013 metų vasario 5 dieną jau 10-ąjį kartą buvo minima Tarptautinė saugesnio interneto diena. Šių metų tema – „Teisės ir atsakomybė internete“, visi kviečiami jungtis pagarbiai ir atsakingai.

 

Vaikai, jaunimas, tėveliai, pedagogai, bibliotekininkai bei visi norintys kviečiami dalyvauti 2013 m. Saugesnio interneto dienos veiklose.

  • Vasario 5 d. buvo rengiamas saugesnio interneto vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų konferenciją ir jaunimo forumas „Junkis pagarbiai ir atsakingai!”. Renginys vyko 4-iuose Lietuvos miestuose: Vilniuje, Kaune, Šiauliuose ir Klaipėdoje ir buvo transliuojamas internete. Daugiau informacijos rasite čia.
  • Renginio metu Lietuvos mokiniai tvirtino „Garbingo elgesio internete kodeksą“. Jis sudarytas iš pačių mokinių pasiūlytų punktų ir paskelbtas vasario 5 d.
  • Vasario 1 d. tėveliai pakviesti bibliotekose stebėti asociacijos „Langas į ateitį“, VšĮ „Vaikų linijos“ ir TEO paskaitą internete „Kaip užtikrinti saugesnį vaikų bendravimą internetu ir mobiliuoju telefonu?“ apie vaikų saugumą elektroninėje erdvėje bei joje slypinčius pavojus. Paskaitos įrašą galite pamatyti čia.
  • Asociacijos „Langas į ateitį“ jaunuoliams skirtas testas – „Ar esi saugus internete?“.
  • Vyksta jau tradicija tapę konkursai: „Saugesnio interneto renginiai mano mokykloje“ bei kūrybinis komiksų konkursas „Garbingo elgesio internete kodeksas“. Konkursų sąlygas rasite čia.
  • Šių metų vasario 8 d. TV laidoje „Tūkstantmečio vaikai“ – saugesnio interneto temos ir klausimai.
  • Nuo vasario 5 d. pedagogai pakviesti registruotis į nuotolinį asociacijos „Langas į ateitį“ atnaujintą ir svarbiomis saugesnio elgesio internete temomis papildytą mokymosi kursą „Ką turėtų žinoti pedagogai apie grėsmes internete?“
  • Vasario–kovo mėn. vaikų globos organizacijų darbuotojai dalyvauja asociacijos „Langas į ateitį“ rengiamuose seminaruose apie saugesnį naudojimąsi internetu, informacijos ir asmens duomenų saugumą, socialinius tinklus, vaikų apsaugą nuo interneto grėsmių.

 Daugiau straipsnių apie Saugesnio interneto dieną 2013:

 

Daugiau informacijos apie saugesnio interneto dieną rasite čia.

Šiai dienai paminėti visoje Europoje skiriamos veiklos vykdomos projekto „Saugesnis internetas“ rėmuose, kurio tikslas – paskatinti visuomenę saugiau naudotis internetu, nebūti abejingiems ir pranešti apie neteisėtą ar žalingą interneto turinį bei teikti pagalbą vaikams, susidūrusiems su patyčiomis ar grėsmėmis internete.