Facebook

Twitter

„Langas į ateitį” prisijungė prie „Saugesnio interneto“ projekto vykdymo

2012 m. liepos mėn. asociacija „Langas į ateitį“ prisijungė prie „Saugesnis internetas“ projekto vykdymo, kuris nuo 2005-ųjų metų Lietuvoje įgyvendinamas pagal  Europos Komisijos programą.

 


2012-2014 m. projektą ,,Saugesnis Internetas LT SIC II“ (,,Safer Internet LT SIC II“) vykdo 4 partneriai: Švietimo informacinių technologijų centras, Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba, asociacija “Langas į ateitį” bei VšĮ “Vaikų linija”.


Projekto tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į žalingą informaciją ir elgesį internete; skatinti saugesnį, ypač vaikų, naudojimąsi internetu ir naujomis technologijomis, suteikti visuomenei galimybę anonimiškai pranešti apie neteisėtą ar žalingą interneto turinį bei teikti pagalbą vaikams, susidūrusiems su kibernetinėmis patyčiomis (ang. cyberbullying), seksualiniu viliojimu (angl. grooming), žalingu turiniu ir kita nemalonia ar bauginančia patirtimi naudojantis interneto technologijomis.

Projekto uždaviniai:
1.    Saugesnio interneto informavimo centro funkcijų vykdymas – tai visuomenės švietimas saugaus interneto klausimais.
2.    „Karštosios linijos“ funkcijų vykdymas. Interneto svetainėje paspaudę nuorodą http://www.draugiskasinternetas.lt/lt/misc/report_form bet kada galite pranešti apie Jūsų pastebėtą neteisėtą ar žalingą informaciją internete, kuri bus patikrinama ir perduodama atsakingoms institucijoms.
3.    „Pagalbos linijos“ funkcijų vykdymas. Skambinant daugelyje Europos šalių veikiančiu vienodu nemokamu pagalbos vaikams telefono numeriu 116111 teikiama pagalba vaikams, internete susidūrusiems su tokiais pavojais kaip viliojimas, patyčios, priekabiavimas, žalingas turinys, ar kita nemalonia ar bauginančia patirtimi naudojantis interneto technologijomis.

„Saugesnio interneto“ programos projektų vykdytojai vadinami informavimo centrais. 33-jose Europos šalyse veikiančius informavimo centrus vienijantis INSAFE tinklas š.m. rugsėjo mėn. pabaigoje Budapešte organizavo mokymus „Saugesnio interneto“ projektų vykdytojams. Mokymuose dalyvavo “Langas į ateitį” atstovė Rita Šukytė. Jų metu buvo pristatomos įvairiose Europos šalyse veikiančių informavimo centrų funkcijos, diskutuojama apie ateities veiklas ir uždavinius, dalijamasi patirtimi ir gerosios praktikos pavyzdžiais, aptariamos interneto vartotojų teisės ir pareigos, atkreiptas dėmesys į slypinčius pavojus mobiliųjų įrenginių programėlių rinkose.

,,Saugesnis Internetas LT SIC II“ tęsis iki 2014 m. spalio mėn.

Daugiau informacijos apie mokymus Europos SI centrams
Daugiau informacijos apie projektą