Facebook

Twitter

„Langas į ateitį“ sukūrė interneto svetainę gyventojams, norintiems savarankiškai mokytis elektroninių paslaugų

Asociacija „Langas į ateitį“ visuomenei pristato naują interneto svetainę www.epilietis.eu, skirtą savarankiškai išmokti bei naudotis elektroniniu būdu teikiamomis valstybės institucijų ir verslo įmonių paslaugomis.„Daugelį metų mokėme gyventojus naudotis kompiuteriu ir internetu – mūsų kursus baigė daugiau nei 100 000 Lietuvos gyventojų. Įvertindami tai, kad šiandien turime gausų interneto vartotojų skaičių, deja, ne visi jų naudojasi elektroninėmis  paslaugomis. Daliai interneto naudotojų trūksta žinių apie e.paslaugas, kai kam stinga įgūdžių, dalis žmonių nepasitiki elektronine terpe. Todėl naujoje interneto svetainėje gyventojai ras informaciją i apie jiems naudingas verslo ir valstybės institucijų paslaugas, teikiamas internetu, ir čia pat galės išmokti jomis naudotis. Tiems, kurie turi abejonių dėl elektroninių paslaugų saugumo, pateikiama informacija, kaip saugiai naudotis internetu“, - sako „Langas į ateitį“ direktorė Loreta Križinauskienė.

Naujoje mokymuisi skirtoje svetainėje paprastai ir suprantamai pateikiami valstybės bei verslo elektroninių paslaugų aprašymai, naudingos nuorodos, mokomoji medžiaga, žinių vertinimo testai ir kiti naudingi patarimai.

Svetainėje epilietis.eu siūlomi ir penki nuotoliniai informacinių technologijų bei verslo pradžios kursai, kuriuose gyventojai galės mokytis nemokamai.

Nuo 2003 m. vykdant gyventojų mokymus „Langas į ateitį“ sukūrė daug mokomosios medžiagos, apie e.valdžios, e.bankininkystės bei kitas elektronines paslaugas. Ši sukaupta medžiaga susisteminta, atnaujinta ir pateikiama  visiems, kurie nori elektroniniu būdu apmokėti sąskaitas, pigiau ar patogiau pirkti internetu, užsiregistruoti pas gydytoją ar deklaruoti pajamas. Svetainėje pateikiama išsami informacija apie elektroninį parašą.

„Lietuvos visuomenė labai sparčiai išmoko naudotis internetu, todėl šiandien svarbu parodyti ir išmokyti pasinaudoti tomis interneto galimybėmis, kurios iš esmės keičia žmogaus gyvenimo kokybę. Būtent elektroninės paslaugos padės kurti šiuolaikinę visuomenę, kuri bus labiau savarankiška, turės kur kas daugiau galimybių disponuoti savo laiku, lėšomis ir informacija“, - sakė Loreta Križinauskienė.

Tikimasi, kad  naujai sukurta e.paslaugų mokymų svetainė epilietis.eu sulauks ne mažesnio dėmesio, nei klasėse vykę „Langas į ateitį“ kursai. Pasak asociacijos vadovės, labai didelė dalis žmonių, baigusių „Langas į ateitį“ kursus, neabejotinai mokysis ir toliau, pritraukdami vis naujų e.paslaugų naudotojų.