Facebook

Twitter

Vilniuje vyko pirmasis tarptautinio projekto „Naudok IT ir mėgaukis“ partnerių susitikimas

Neseniai prasidėjęs tarptautinis „Naudok IT ir mėgaukis“ („Use IT and enjoy“) projektas pamažu įgauna pagreitį. Š.m. rugsėjo 3-4 dienomis Vilniuje įvyko pirmasis partnerių susitikimas, kurio metu buvo aptartos projekto gairės, įgyvendinimo etapai ir galutinis projekto rezultatas.

 
Projekto sumanymas yra išnagrinėti ir susipažinti su partnerių šalyse, Danijoje ir Švedijoje, neformalaus mokymo organizacijų naudojamais  IT mokymo bei skatinimo jomis naudotis metodais, taikomais vyresnio amžiaus žmonėms.


Susitikimo dalyvių įžvalgos ir diskusijos parodė, kad dalinimasis patirtimi, skirtingų taikomų metodologijų lyginimas ir tolesnis bendradarbiavimas turėtų atnešti gerų rezultatų pritraukiant vyresniuosius naudotis informacinėmis technologijomis kasdieniame gyvenime.


Projekto partneriai Lietuvoje viešėjo kelias dienas. Pirmoji susitikimo diena buvo skirta įsigilinimui į projektą: bendram supratimui, užduočių formulavimui ir pasiskirstymui, administravimo taisyklių išdėstymui.


Antroji diena buvo skirta susitikimams su keliomis organizacijomis. Visų pirma, aplankėme Lietuvos pensininkų organizaciją „Bočiai“, kurios veikla ir tikslai yra panašūs su projekto partnerių Švedijos PRO ir Danijos „Aeldremobiliseringen“ organizacijų veikla. Antrojo vizito metu „Swedbank“ pristatė svečiams Lietuvoje įgyvendinamą programą – „Senjorų finansų akademiją“, kuria siekia išmokyti vyresnio amžiaus gyventojus naudotis mokėjimo kortelėmis ir nebijoti banko technologijų. Po pietų dar aplankėme Trakų rajono viešąją biblioteką, kur mus pasitiko bibliotekininkės, viešosios interneto prieigos koordinatorės, kompiuterinio raštingumo kursus baigę bendruomenės nariai. Užsienio svečiai turėjo galimybę gyvai pamatyti vietinę bendruomenę ir išklausyti kursų dalyvių įspūdžius apie kompiuterinio raštingumo mokymų svarbą.


Projekto partnerių susitikimą pabaigėme pasirašydami bendradarbiavimo sutartis. Kitas susitikimas numatomas 2013 metų vasario pabaigoje Danijoje.

 

Plačiau apie projektą skaitykite čia: „Langas į ateitį“ pradeda naują tarptautinį projektą

Daugiau nuotraukų iš pirmojo susitikimo galite rasti šiame nuotraukų albume.

Projektas finansuojamas  Nors Plus Adult programos.