Facebook

Twitter

„Langas į ateitį“ pradeda naują tarptautinį projektą

 

„Langas į ateitį“ tęsia tarptautinių projektų įgyvendinimą ir dalinimąsi patirtimi su kitomis Europos šalimis – rugpjūčio mėnesį prasidės naujas tarptautinis projektas „Naudok IT ir mėgaukis“ (angl. Use IT and enjoy) kartu  su partneriais iš Švedijos ir Danijos. Kadangi  tik dalis vyresniojo amžiaus Baltijos šalių  gyventojų  naudoja technologijas  kasdieniame gyvenime (pusė 50-75 amžiaus ir vos trečdalis vyresnių nei 75 metai amžiaus), projekto partneriai sugalvojo iniciatyvą, kuri padėtų spręsti vyresnių  žmonių silpnos skaitmeninės įtraukties problemą.
Projekto tikslas – išnagrinėti ir susipažinti su partnerių šalyse neformalaus mokymo organizacijų naudojamais  informacinių technologijų mokymo bei skatinimo jomis naudotis metodais.

„Nuo 2002 m. „Langas į ateitį” mokymuose dalyvauja labai įvairaus amžiaus gyventojai.  Džiugu, kad pastaraisiais metais vis daugiau senjorų Lietuvoje randa prasmę ir poreikį mokytis naudotis kompiuteriu ir elektroninėmis paslaugomis. Planuojame, kad,  susipažinę su mūsų skandinaviškųjų kolegų patirtimi, galėsime ir mūsų šalies gyventojams pateikti naujų IT mokymosi  formų  ir taip paįvairinti jų gyvenimą”, - sako „Langas į ateitį“ direktorė Loreta Križinauskienė.

Tikimasi, kad šis bendradarbiavimas išryškins panašumus ir skirtumus motyvuojant ir pritraukiant  Švedijos, Danijos ir Lietuvos vyresnio amžiaus gyventojus naudoti IT  ir leis dalintis patirtimis, pritaikant  gerosios kolegų praktikos pavyzdžius. Projekto pabaigoje bus suformuotas efektyvių mokymo metodų ir gerųjų pavyzdžių rinkinys, kuris bus viešas ir prieinamas visiems ES.  Surinktos žinios turėtų padėti apeiti kliūtis, su kuriomis dabar susiduria senjorai besimokydami informacinių technologijų.

Projektas finansuojamas  Nors Plus Adult programos. Jis bus pradėtas įgyvendinti  š.m. rugpjūčio 1 d. ir tęsis 22 mėnesius.