Facebook

Twitter

Informacija apie verslo pradžią – dar arčiau bendruomenės

Svajojantys apie savo verslą, bet nesiryžtantys jo pradėti žmonės naudingų žinių šioje srityje galės įgyti tiesiog savo miestelio ar kaimo bibliotekoje. Į ką kreiptis, kur ieškoti aktualios informacijos jiems patars ir elektroninėje erdvėje nepasiklysti padės bibliotekininkai. Tai projekto, kurį inicijavo Nacionalinė M. Mažvydo biblioteka, asociacija „Langas į ateitį“ ir VšĮ „Versli Lietuva“ dalis.

 


Projektas pradedamas birželio 12 d. internetiniu seminaru, kuris iš Nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos bus transliuojamas bibliotekų darbuotojams. Seminaro metu VŠĮ „Versli Lietuva“ specialistai jiems pristatys paramos, teikiamos verslo pradžioje, priemones ir paslaugas. Transliacijoje dalyvauti jau užsiregistravo 600 iš 1,3 tūkst. bibliotekų ir jų filialų visoje Lietuvoje.


„Kaimo vietovių gyventojai, niekur neišvykdami, tiesiog savo gyvenamojoje aplinkoje galės sužinoti, kaip pradėti verslą, kokios pagalbos gali tikėtis, kur galima kreiptis turint klausimų, kilus abejonėms. Kuo daugiau žinai, tuo mažiau baimės. Dažnai lemtingas žingsnis savo verslo link nežengiamas dėl to, kad bijoma, nepasitikima savimi. Projektu siekiame įtikinti žmones, kad padėsime jiems, nepaliksime nežinioje“ –  aiškina VŠĮ „Versli Lietuva“ vyr. projektų vadovė Laimutė Kalinauskienė.


„Moderni biblioteka su viešąja interneto prieiga ir išsilavinusiu bibliotekininku tampa ne tik knygų, spaudos skaitymo vieta, bet ir pagrindine informacijos gavimo vieta mažų miestelių ir kaimų bendruomenei. Kilo idėja ją panaudoti ir informacijos apie verslą sklaidai“, – sako asociacijos „Langas į ateitį“ direktorė Loreta Križinauskienė.


Pasak jos, provincijoje netrūksta ir jaunų, ir vyresnio amžiaus žmonių, kurie norėtų imtis savo verslo, tačiau nežino, nuo ko pradėti. Be to, 30 proc. gyventojų dar neturi galimybės naudotis internetu. Šalies bibliotekose įgyvendinant  iniciatyvą „Bibliotekos pažangai“  įrengta 6 tūkst. kompiuterių su interneto prieiga lankytojams. Tačiau technikos neužtenka, svarbus ir žmogiškasis faktorius, todėl siekiama pirmiausia suteikti žinių apie paramos verslo pradžioje sistemą bibliotekų darbuotojams.


Kitame projekto etape planuojama į internetines konferencijas bibliotekose pakviesti ir gyventojus. Juos konferencijos metu konsultuotų VšĮ „Versli Lietuva“ specialistai. Ši nauja bendradarbiavimo forma tarp verslo paramos institucijų ir bendruomenių centrais tapusių bibliotekų padės dar labiau išplėsti informacijos pasiekiamumą pasitelkus pažangias informacines technologijas.


Daugiau informacijos:

Ingrida Šulcienė
VšĮ „Versli Lietuva“ atstovė ryšiams su visuomene
Tel. (8 5) 219 4312, mob. 8 618 04 691

 

„Langas į ateitį“ primena, kad verslumo nemokamai galite mokytis specialiai paruoštame nuotoliniame kurse internete adresu: www.langasiateiti.lt/verslas