Facebook

Twitter

„Interneto savaitės 2012“ rezultatai

Paskutinę kovo savaitę 50-yje Europos, Azijos ir Afrikos šalių vyko tarptautinė „Interneto savaitė 2012“ (angl. Get Online Week 2012). Akcijos tikslas buvo atkreipti visuomenės dėmesį į informacinių technologijų svarbą, paskatinti žmones daugiau naudotis internetu ir šiuo kanalu teikiamomis paslaugomis.

 

Visą savaitę visi interneto vartotojai, ypatingai, pradedantieji buvo kviečiami dalyvauti įvairiuose akcijos renginiuose. Lietuvoje „Interneto savaitės 2012“ atidarymas vyko kovo 20 dieną, „Žinių Lietuva: ką dar turime išmokti?“ konferencijos metu, kur valdžios ir verslo atstovai, kultūros darbuotojai diskutavo apie informacinės visuomenės plėtrą, jos poreikį bei perspektyvas šalyje.

 

„Interneto savaitę 2012“ Lietuvoje koordinuojanti asociacija „Langas į ateitį“ akcijos metu gyventojus ragino įsivertinti saugesnio interneto žinias e-GUARDIAN barometru, nauju europiniu produktu Skillage pasimatuoti darbui reikalingų IT įgūdžių lygį. Vilniaus kompiuterininkų akademija, palaikydama akciją, kvietė vaikus į seminarą „Robotų kūrimas - fantastika ar realybė?“. Bendradarbiaujant su tuo pačiu metu vykusia „e. Įgūdžių 2012“ savaite, buvo pasiektas didžiausios transliacijos internete rekordas - e. pamoką stebėjo 5000 žiūrovų.

 

Žinoma, kaip ir kiekvienais metais, visi interneto vartotojai buvo kviečiami registruotis „Interneto savaitės 2012“ skaičiuoklėje. Šiais metais, surinkusi 14 463 balsų, Lietuva tapo trečiąja visoje Europoje. Iš balsavimo rezultatų matyti, kad aktyviausiai „Interneto savaitės 2012“ skaičiuoklėje registravosi 25 - 54 metų amžiaus dirbantys žmonės. Džiugu, kad per tūkstantį užsiregistravusiųjų buvo vyresnio amžiaus, į pensiją išėjusių žmonių.

 

Kaip skaičiuoklėje registravosi kitos šalys galite pamatyti žemiau pateiktame paveiksle.