Facebook

Twitter

„Langas į ateitį“ dalyvavo Saugesnio interneto konferencijoje

„Langas į ateitį“ pedagogams ir tėvams, susirinkusiems į Saugesnio interneto dienai paminėti skirtą konferenciją „Saugiai atskleiskime ir pažinkime skaitmeninį pasaulį kartu!“, pristatė naujai sukurtas galimybes apsaugoti vaikus nuo interneto grėsmių.

 

Konferencijoje vykusioje parodoje pedagogams ir vaikų tėvams buvo pristatytas Europos Komisijos finansuojamas projektas e-GUARDIAN, skirtas parengti programai, kuri pedagogus informuos apie internete slypinčias grėsmes ir kelius joms įveikti.


Konferencijos dalyviai buvo kviečiami įsivertinti ir saugaus interneto žinias, užpildant  testą „Ar mokame apsaugoti save ir vaikus internete“. Šis testas yra viena iš kuriamos atestacinės programos dalių, skirtų pedagogams.

 

Asociacijos „Langas į ateitį“ direktorė Loreta Križinauskienė teigė, kad neseniai baigti ir pedagogų mokymai, kuriuose saugesnio interneto mokėsi daugiau  nei 1500 Lietuvos mokytojų.

 

“Informacijos apie interneto grėsmes dar nepakanka, tai yra aktuali tema šiuo metu, kai visi – ir suaugusieji, ir vaikai, daug laiko praleidžia internete, jiems kyla daugybė klausimų. Be to, patarimai, kaip apsaugoti vaikus internete, gana greitai sensta, nes technologijos labai sparčiai tobulėja“, – sakė L. Križinauskienė.

 

Vilniaus Ąžuolyno gimnazijos mokytoja Irina Padvaiskaitė teigė, kad pedagogai turi žinoti, kaip saugiai patiems ir vaikams elgtis internete, o vaikai turėtų būti mokomi saugumo internete jau nuo pradinių klasių.


Konferencijoje, skirtoje saugesniam internetui, dalyvavo per 300 vaikų ir suaugusiųjų. Saugesnio interneto dienos 2012 m. minėjimo Lietuvoje iniciatoriai ir organizatoriai – RRT, ITC, Lietuvos žmogaus teisių lyga, asociacija „Langas į ateitį“; telekomunikacijų įmonė TEO LT, AB, UAB „Microsoft Lietuva“, projektas “Bibliotekos pažangai”, VšĮ „Vaikų linija“.Daugiau informacijos: www.langasiateiti.lt, www.draugiskasinternetas.lt.