Facebook

Twitter

Lietuva Briuselyje apdovanota už moterų gebėjimų ugdymą

Socialiai atsakingų įmonių  įsteigta asociacija „Langas į ateitį“ Briuselyje vykusiame „Europos Sąjungos darbingumo forume“ (angl. European Employability Forum) apdovanota už Lietuvos moterų įgūdžių ugdymą informacinių ir komunikacijos technologijų srityje.


Lietuvos organizacijos veiklos rezultatus apdovanojimu įvertino „Europos darbui reikalingų įgūdžių aljansas“(angl. European Allianceon Skills for Employability). „Langas į ateitį“ aukščiausią apdovanojimą gavo kategorijoje„Moterų įtakos didinimas pasitelkiant šiuolaikines technologijas“. Kart su prizu Lietuvos organizacijai atiteko ir 5000 eurų premija.


Europos Sąjungos konkurso  rengėjai ir vertinimo komisija įvertino „Langas į ateitį“ surengtų gyventojų mokymų rezultatus, kurie parodė, kad daugiau nei 70 procentų kursų lankytojų, išmokusių naudotis internetu ir e.paslaugomis, buvo moterys. Per paskutinius 5 metus e.įgūdžių „Langas į ateitį“ kursuose įgijo apie 45 000 Lietuvos moterų.

Šiuo metu vykdomas projektas „Lietuvos e. piliečiui – paslaugos internete“ finansuojamas Europos socialinio fondo  lėšomis.

„Šį prizą vertinu kaip visų Lietuvos moterų apdovanojimą. Nuo 2002 m. mūsų rengiamuose gyventojų e-įgūdžių tobulinimo projektuose didžiąją kursų lankytojų dalį visuomet sudarė moterys. Todėl nenuostabu, kad Lietuvoje per 10 metų išugdėme dešimtis tūkstančių moterų, gebančių naudotis kompiuteriu, internetu ir elektroninėmis paslaugomis. Tai neabejotinai prisidėjo prie mūsų šalies moterų didesnių galimybių įsidarbinti, gauti labiau kvalifikuotą darbą, kurti savo verslą, integruotis į šiuolaikinę visuomenę ir naudotis naujausia informacija. Nauji įgūdžiai neabejotinai suteikia daugiau pasitikėjimo savimi ir patobulina kasdienę buitį“, - teigė „Langas į ateitį“ direktorė Loreta Križinauskienė.


Tarptautinės tyrimų bendrovės IDC duomenimis, jau po ketverių metų Europoje teliks vos 10 proc. darbo vietų, nereikalaujančių darbo kompiuteriu įgūdžių.


Pasak L.Križinauskienės, nemaža dalimi prie šios lietuviško projekto sėkmės ES konkurse prisidėjo ir glaudus bendradarbiavimas su partneriais, kurių remiamas „Langas į ateitį“ tūkstančiams Lietuvos gyventojų pasiūlė galimybę nuotoliniuose kursuose nemokamai tobulinti savo gebėjimus naudotis informacinėmis technologijomis. Bendradarbiaudamas su programinės įrangos gamintoja korporacija „Microsoft“, aljansas „Langas į ateitį“ organizuoja nuotolinio mokymo skaitmeninių gebėjimų ugdymo kursus, kuriuose darbo kompiuteriu įgūdžius lavina tūkstančiai Lietuvos gyventojų.


„Siekiame bet kurio amžiaus žmonėms, nepriklausomai nuo gyvenamosios vietos, padėti išsiugdyti šiuolaikinės darbo rinkos reikalavimus atitinkančius įgūdžius, – sakė bendrovės „Microsoft Lietuva“ generalinis direktorius Mindaugas Glodas. – Geresni moterų, ypač gyvenančių mažesniuose miesteliuose ar kaimuose, skaitmeniniai įgūdžiai suteiktų joms daugiau galimybių įsidarbinti, taip lanksčiai derinti darbo ir asmeninius tikslus.“


Europos Sąjungos organizacijos rengtame konkurso finale  „Langas į ateitį“ projektų  rezultatai nurungė Estijos, Ispanijos, Didžiosios Britanijos ir Serbijos projektus.