Facebook

Twitter

„Langas į ateitį“ e. saugumo projektas sudomino Europos organizacijas

Kasmetinis “Telecentre-Europe” narių susitikimas  Telecentre-Europe Summit 2011 šiais metais vyko  spalio 27-28 dienomis Briuselyje. Renginyje susirinko per 100 tinklui priklausančių organizacijų atstovų bei svečių iš visos Europos. Jį globojo Europos Komisarė Neelie Kroes, kuruojanti konkurencijos ir skaitmeninės politikos sritis.


Susitikimo motto – „Telecentrai, prie darbo!“ (Telecentres: get to work!) –  atskleidė šiuometinę renginio temą: kaip telecentrai kuria ekonominę naudą bendruomenėms stiprindami jų narių gebėjimus įsidarbinti.


Kasmet susitinkančios e. įtrauktimi Europos šalyse besirūpinančios organizacijos narės, renginio metu dalijosi naujai atsiradusiomis paslaugomis, per metus įgyvendintais projektais. Šį kartą itin didelis dėmesys buvo skirtas telecentrų veiklos tęstinumo klausimui spręsti, kokią įtaką jie turi jaunimui stiprinant jų e. įgūdžius, svarstyta galimybė kurti skaitmeninę telecentrų duomenų bazę ir kt.


„Langas į ateitį“ yra aktyvi Telecentre-Europe AISBL narė nuo 2008 metų. Susitikimo metu asociacijos atstovės Loreta Križinauskienė ir Rita Šukytė pateikė dalyviams informaciją apie naujausią  “Langas į ateitį” veiklą, t.y.  Leonardo da Vinci programos finansuojamą naujovių perkėlimo projektą “e-Guardian” .

Šiandien, kai internetas yra jau ne alternatyva, o būtinybė, vienas iš pagrindinių darbo rinkos gebėjimų yra skaitmeninis  raštingumas, glaudžiai susijęs su saugiu ir atsakingu naudojimusi internetu bei e. paslaugomis. Saugumo internete žinios ypatingai svarbios mokytojams ir edukologams, kurie ne tik naudojasi įgytomis žiniomis , bet ir perduoda jas savo kolegoms bei mokiniams - jauniesiems interneto vartotojams.

2012 m. balandį projekto partneriai iš Lietuvos, Latvijos, Vokietijos bei Šveicarijos parengs mokymo produktą „e-Guardian“, kuris bus siūlomas naudoti kaip profesinio pedagogų parengimo ir atestavimo saugaus interneto srityje priemonė bei švietimo darbuotojų saugaus interneto žinių standartas ne tik partnerių šalyse, bet ir visoje ES.