Facebook

Twitter

„Langas į ateitį“ vaikus mokė saugiai naudotis internetu

Birželio 28 dieną žinių visuomenę skatinančio aljanso „Langas į ateitį“ atstovės apsilankė VšĮ „Visuomeninis bendrojo lavinimo centras“ rengiamoje vaikų vasaros stovykloje „Dienos namai“. Aljanso direktorė Loreta Križinauskienė 7-9 metų vaikams pasakojo apie saugų naudojimąsi internetu.


Vaikams buvo aiškinama, kokių asmeninių duomenų negalima viešinti,  kaip elgtis patyčių internete atveju, kad negalima pasitikėti naujai internete sutiktais draugais ir kitų naudingų dalykų. Paskaitėlės metu vaikai buvo supažindinti su LR Ryšių reguliavimo tarnybos ir Švietimo informacinių technologijų centro (ITC) įgyvendinamos programos „Saugesnis internetas LT“  interneto svetaine skirta vaikams ir jų tėvams - www.draugiskasinternetas.lt bei „Vaikų linija 116111“, kuria nemokamai paskambinę vaikai gali gauti konsultacijų įvairiais gyvenimo klausimais bei pranešti apie rastą netinkamą turinį internete.


„Norint mokyti vaikus saugumo internete, reikia gerokai pasiruošti, atsižvelgti į jų amžiaus grupę. Svarbi informacija turi būti pateikta patrauklia ir jiems priimtina forma, įtraukti žaidimo elementai.” – teigė Loreta Križinauskienė.


Anot vasaros stovyklos programos vadovės Mildos Bajevienės, su kiekviena diena internetas vis labiau įsišaknija mūsų kasdienybėje ir naudojimasis juo yra neišvengiamas, todėl vaikus labai svarbu yra mokyti, kaip saugiai naudotis internetu, nenukentėti nuo bendravimo su interneto draugais. Saugaus interneto kursas yra aktualus kiekvienoje mokykloje ir kiekvienuose namuose, kad tėvai žinotų, kokiu „įrankiu“ naudojasi jų vaikai.


Aljansas „Langas į ateitį“ programoje „Saugesnis internetas“ dalyvauja nuo 2007 metų. Kasmet prisideda prie jau tradicija tapusios Saugesnio interneto dienos iniciatyvų ir veiklų. Organizacija yra sukūrusi nemokamą nuotolinį saugaus interneto kursą tėvams, taip pat, bendradarbiaujant su ITC, sukurtas nuotolinis kursas pedagogams ir mokyklos administracijai „Ką turėtų žinoti pedagogai apie grėsmes internete“.