Facebook

Twitter

Lietuvos gyventojai kviečiami pralenkti europiečius akcijoje „Interneto savaitė 2011“

Šių metų vasario 28 – kovo 4 dienomis 28 Europos šalių gyventojai kviečiami prisijungti prie interneto skaičiuoklės ir tokiu būdu parodyti, kiek žmonių kiekvienoje šalyje naudojasi internetu. Lietuvoje akciją „Interneto savaitė 2011“ (angl. „Get Online Week“) vykdo aljansas „Langas į ateitį“ kartu su partneriais – informacinių technologijų bendrove „Microsoft Lietuva“ ir asociacija „INFOBALT“.


Akcijos organizatoriai kviečia visą savaitę Lietuvos interneto vartotojus užsiregistruoti kaip akcijos dalyvius - paspaudus specialią skaičiuoklę sistema užfiksuos ir parodys, kiek ir iš kurios šalies gyventojų jau užsiregistravo. Lietuvos gyventojai kviečiami į „Langas į ateitį“ tinklapį www.langasiateiti.lt, kuriame paskelbta vieninga akcijos dalyvių skaičiuoklė visoms akcijoje dalyvaujančioms šalims.


Akciją „Interneto savaitė 2011“ inicijuoja Europos šalių viešuosius interneto prieigos taškus vienijanti organizacija „Telecentre-Europe“. Ši iniciatyva vyksta  Europos Komisijos paskelbtos „E.įgūdžių savaitės“ dienomis.


„Kviečiame visus Lietuvos gyventojus registruotis ir parodyti Europai, kad esame moderni, šiuolaikinėmis technologijomis, internetu besinaudojanti valstybė. Tikimės, kad bendromis pastangomis Lietuva pralenks pernykščius akcijos rodiklius, kuomet  užsiregistravo per 20 000 Lietuvos gyventojų. Per metus Lietuvoje atsirado gerokai daugiau žmonių, kurie naudojasi internetu ir gali tai patvirtinti balsuodami“, –akcijos sėkme neabejoja „Langas į ateitį“ direktorė Loreta Križinauskienė.


Pasak jos, šios savaitės tikslas – atkreipti dėmesį į gyventojų žinias ir gebėjimus naudotis elektroninėmis paslaugomis.
„Lietuvoje turime puikias salygas  nemokamai naudotis internetu bibliotekose ir kituose interneto prieigos taškuose. Šiuo metu žengiame kitą žingsnį – siekiame tobulinti gyventojų gebėjimus naudotis interneto prieiga ir jos teikiamomis galimybėmis“, - teigė L.Križinauskienė.


Siekdami atkreipti plačiosios visuomenės dėmesį į e. įgūdžių svarbą š.m. kovo 1 d. iniciatyvos organizatoriai kartu su Lietuvos darbo birža prie LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos rengia apskritojo stalo diskusiją „E.įgūdžių svarba kiekvienam Lietuvos gyventojui“.


LR Vidaus reikalų ministerija organizuojamais renginiais švies ir skatins gyventojus naudotis e. parašo paslaugomis.
„Interneto savaitė 2011“  aljanso „Langas į ateitį" vykdomo projekto „Lietuvos e. piliečiui - paslaugos internete" dalyviai mokymų metu galės įvertinti turimus e. įgūdžius ir susipažinti su rekomendacijomis dėl tolesnių e.mokymų naudodamiesi IT žinių matuokle „Išmatuok savo IT žinias".


Daugiau informacijos: http://getonlineweek.eu ir www.langasiateiti.lt.