Facebook

Twitter

Vyriausybėje vykusioje „Langas į ateitį“ konferencijoje konstatuota – Lietuvos gyventojams stinga informacijos apie elektronines paslaugas

 Vasario 1 d. LR Vyriausybės rūmuose vykusioje konferencijoje „Lietuvos gyventojų gebėjimai naudotis elektroninėmis paslaugomis: dabartis ir perspektyvos“ buvo konstatuota, kad  Lietuvos gyventojams stinga žinių ir paskatinimo naudotis paslaugomis, kurias valstybės ir verslo institucijos teikia internetu.


Aljansas „Langas į ateitį“ atsakingų valstybės institucijų,  verslo įmonių ir bendruomenių atstovus pakvietė aptarti elektroninių paslaugų naudojimo Lietuvoje situaciją  bei planuojamą plėtrą. Savo ruožtu „Langas į ateitį“ pristatė savo naujausią ESF finansuojamą gyventojų mokymų projektą.

LR Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius  konferencijoje teigė, kad Lietuvos gyventojų galimybės naudotis internetu turi didelės įtakos visuomenės ir valstybės pokyčiams.
„Kompiuteriu ir internetu gebantys naudotis gyventojai neišvengiamai keičia ir valstybę bei jos paslaugas gyventojams. Elektroninį raštingumą skatinantys projektai turėtų padėti įtikinti naujus užsienio investuotojus tuo, jog Lietuvos IT infrastruktūra ypač gerai išvystyta. „Langas į ateitį“ iniciatyva kurti viešąsias interneto prieigas sudarė sąlygas Lietuvai pirmauti Europoje pagal šių prieigų skaičių“, - teigė Lietuvos Vyriausybės vadovas.

A.Kubilius pabrėžė, kad 2008 m. aljanso „Langas į ateitį“ vykdytas kompiuterinio raštingumo projektas, kurio metu kompiuterinio raštingumo pradmenų buvo apmokyti beveik 51 tūkst. Lietuvos suaugusiųjų gyventojų, pateko į Europos Komisijos rengiamų apdovanojimų finalą. Premjeras taip pat pasidžiaugė, kad Europos Komisija įvertino Lietuvą už ES fondų panaudojimo aukščiausią standartą ir mūsų šalis yra vienintelė valstybė, gavusi tokį apdovanojimą.

LR vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis savo kalboje teigė, kad Lietuvoje diegiamas elektroninis parašas turėtų paskatinti šalies gyventojus ir verslo įmones intensyviau naudotis valstybės teikiamomis elektroninėmis paslaugomis.

Tyrimų bendrovės TNS specialistai pristatė tyrimą, kuris parodė, kad Lietuvos gyventojams stinga žinių ir drąsos aktyviau naudotis elektroninėmis paslaugomis. Pranešimus apie elektroninių valstybės paslaugų situaciją ir plėtrą skaitė Vidaus reikalų, Susisiekimo ir ministerijų bei Sodros specialistai. Išplėtotas galimybes gyventojams naudotis e.paslaugomis Lietuvos bibliotekose pristatė Kultūros ministerijos specialistai.

„Langas į ateitį“ direktorė Loreta Križinauskienė konferencijos dalyviams pristatė naują Lietuvos gyventojų mokymų projektą „Lietuvos e.piliečiui – paslaugos internetu“ finansuojamą iš ES Struktūrinių fondų lėšų. Iki 2012 metų „Langas į ateitį“ dar 16 000 Lietuvos gyventojų suteiks saugaus naudojimosi kompiuteriu ir e.paslaugomis žinių, kurias mūsų šalies gyventojai gali naudoti savo kasdieniame gyvenime.

Konferencijos metu skaityti pranešimai:

1. Ar gerai pažįstate savo paslaugų internete vartotoją? - Inga Bitinaitė, TNS projektų vadovė

2. Gyventojų gebėjimų naudotis IRT didinimo prielaidos Informacinės visuomenės plėtros programoje - Aušra Kumetaitienė, LR Susisiekimo ministerijos Infromacinės visuomenės plėtros vyriausioji specialistė

3. Saugus ir patikimas asmens identifikavimas - pagrindas nacionalinėms ir tarpvalstybinėms e. paslaugoms - Saulius Jastiuginas, LR Vidaus reikalų ministerijos Viešojo valdymo politikos departamento direktoriaus pavaduotojas

4.Viešoji biblioteka: „...gali ateiti bet kurią tinkamą valandą..." - Ramunė Petuchovaitė, Kultūros ministerijos Informacinės visuomenės plėtros skyriaus vyriausioji specialistė

5. „Sodros" patirtis teikiant elektronines paslaugas - Valdas Žekonis, „Sodros“ Informacinės sistemos plėtros skyriaus vedėjas

6.Valstybės e. paslaugos mobiliojo telefono ekrane: ką laimi Lietuva? - Jonas Davalga, „Omnitel“ įrangos ir paslaugų valdymo skyriaus vadovas

7. Gyventojų mokymai naudotis internetu: poreikis auga - Loreta Križinauskienė, „Langas į ateitį“ direktorė

 

 

 

Apie „Langas į ateitį“
2002 m. socialiai atsakingos Lietuvos verslo įmonės AB Vilniaus bankas (dabar AB SEB bankas), AB bankas „Hansabankas“ (dabar „Swedbank“ AB), UAB „Omnitel“, AB „Lietuvos telekomas” (dabar TEO LT, AB), UAB „Sonex group“ (UAB „ATEA“) ir AB „Alna group“, siekdamos skatinti interneto naudojimą Lietuvoje ir tokiu būdu kelti šalies gyventojų gyvenimo lygį, šalies konkurencingumą Europoje bei pasaulyje, susivienijo į aljansą „Langas į ateitį“. Netrukus prie aljanso prisijungė LR Vidaus reikalų ministerija. Iniciatyvos partneriai – UAB „Microsoft Lietuva“, DnB Nord bankas, advokatų kontora „Lideika, Petrauskas, Valiūnas ir partneriai/LAWIN”, ryšių su visuomene agentūra „PR Service/Edelman Afilliate”, Viešosios politikos ir vadybos institutas. 2002 m. „Langas į ateitį“ kartu su partneriu VRM Lietuvoje įsteigė 175 viešuosius interneto prieigos taškus, kuriems aljanso partneris „Microsoft“ padovanojo programinę įrangą. Taškų steigimo iniciatyva buvo plėtojama ir kitų projektų. 2006 – 2008 m. „Langas į ateitį“ kartu su partneriais administravo LR VRM vykdytą 400 viešųjų interneto prieigos taškų steigimo projektą, kurį užbaigus Lietuvoje veikia per 1000 taškų tinklas. Prieš metus aljansas baigė vykdyti ESF finansuotą gyventojų kompiuterinio raštingumo mokymų projektą ir nuo savo veiklos pradžios kompiuterinio raštingumo pradmenų yra suteikęs jau per 80 tūkst. šalies gyventojų. Daugiau informacijos: www.langasiateiti.lt.