Facebook

Twitter

Mokymai neįgaliųjų sporto ir dienos užimtumo klube "Draugystė"

Vilnietis Stasys Žikorius 70-metį pasitiks elektroniniu paštu susirašinėdamas su šachmatų mėgėjais. Šiemet jis suprato, kad jo gyvenime trūksta kompiuterio ir interneto. „Dabar man juokų darbas nusiųsti laišką į Ameriką“, - pasakė jis, gerdamas arbatą Vilniaus neįgaliųjų sporto ir dienos užimtumo klube „Draugystė“. Keturiasdešimties metų istoriją turintis klubas įsikūręs viename iš Justiniškių mikrorajono daugiaaukščių. Tuo metu, kai kalbėjomės su ponu Stasiu, mokytoja Irena Levanavičienė, mokanti klubo narius kompiuterinių pagrindų, buvo leidusi savo mokiniams atsikvėpti.

Tiems, kam kompiuteriai – kasdienybė, gal ir keistas atrodys solidžių naujokų džiaugsmas dėl  daugeliui elementarių dalykų, bet jis tik patvirtina taisyklę „geriau vėliau negu niekad“. S. Žikorius į kompiuterinio raštingumo pamokas pasikvietė savo buvusį bendraklasį Algį Milaknį, kuris į pamoką atvažiavo iš kito sostinės pakraščio - Naujosios Vilnios. Vaikai kompiuterį jam jau padovanojo.  

O klubo narys Jurijus Pivoriūnas, kitus „Draugystės“ narius išmokęs... svaidyti peilį, taip pat suprato, kad be kompiuterio – jau kaip be rankų. Todėl puolė mokytis, kad iš tarptautinių varžybų galėtų akimirksniu į Lietuvą pasiųsti žinią, kad pats galėtų surasti visas naujienas apie jį dominančias sporto šakas.

Besikalbant apie pirmųjų pamokų įspūdžius klubo narė Janina Bražinskienė pasidžiaugė, kad dabar jai užtenka žvilgtelėti į interneto svetainę sergu.lt, kad būtų aišku, ar verta važiuoti į Santariškes pas gydytojus. Iš interneto sužinojo ir apie neįgaliųjų verslininkų asociaciją. Darbą praradusiai moteriai, auginančiai du vaikus, ši žinia suteikė vilčių. Pažintis su kompiuteriu ją įkvėpė pagalvoti ir apie vairavimo pamokas.


Per tą pertraukėlę visi, taip pat ir mokytoja, užsirašė pono Stasio internete surastą žinią apie Vertybinių popierių komisijos rengiamus seminarus „Kaip tvarkyti šeimos finansus ir investuoti“.          

Į mokymų klasę „Draugystėje“ šiuos žmones pakvietė aljansas „Langas į ateitį“. Mokymai surengti pagal bendrovės „Microsoft“ remiamą projektą „Šiuolaikiniai informacinių technologijų mokymosi būdai“, o informacinėmis technologijomis prekiaujanti UAB "ATEA" visam mokymo laikotarpiui paskolino nešiojamus kompiuterius.

Kaip mūsų žurnalui pasakojo klubo „Draugystė“ vadovė Janina Povilaitytė, klube pamokos trunka tik tris dienas, o toliau visi kursų dalyviai, įgavę minimalius kompiuterio ir interneto naudojimo pradmenis, galės nemokamai mokytis e. būdu internete. Tai labai gera programa klubo lankytojams, suteikianti galimybę suderinti švietimą su sportu.

Aljanso „Langas į ateitį" vadovė Loreta Križinauskienė sakė, kad mokymasis internete - viena iš populiarių užsienyje naudojamų elektroninių paslaugų. Itin daug naudos jos gali suteikti tiems, kurie labiau pažeidžiami dėl socialinės padėties, negalios ar nutolusios gyvenamosios vietos. Projekto metu siekiama supažindinti „Draugystės“ lankytojus su valdžios ir verslo elektroninėmis paslaugomis, skatinti jų naudojimą.

 

 

Valė Čeplevičiūtė

Žurnalas "40+", Nr.1