Facebook

Twitter

Rumunijos delegacija Lietuvoje semiasi patirties, kaip plėtoti nemokamas interneto prieigos taškų paslaugas

Lietuvoje šią savaitę vieši Rumunijos delegacija, kuri atvyko susipažinti su  Lietuvoje veikiančiu nemokamų interneto prieigos taškų tinklu bei paslaugomis, kurios teikiamos interneto taškuose.


Rumunijos delegacija į Lietuvą atvyko Pasaulio banko ir Rumunijos vyriausybės finansuojamo projekto iniciatyva, bendradarbiaudama su asociacija „Langas į ateitį“. Tai specialistai, savo šalyje kuriantys ir plėtojantys viešosios interneto prieigos tinklą.

Lietuvoje šiuo metu veikia vienas tankiausių Europoje viešosios interneto prieigos taškų tinklas – visoje mūsų šalies teritorijoje gyventojai nemokamai internetu gali naudotis per 800 taškų. Nemokama interneto prieiga Lietuvoje pradėta kurti 2002 metais „Langas į ateitį“ iniciatyva, toliau šis projektas buvo pratęstas LR Vidaus reikalų ministerijos ir finansuojamas ES lėšomis. Didelę paramą viešosios interneto prieigos infrastruktūros atnaujinimui bei darbuotojų kvalifikacijai teikia projektas „Bibliotekos pažangai“.

Rumunų specialistų delegacija lankosi Elektrėnų savivaldybės viešojoje bibliotekoje, Vilniaus miesto savivaldybės centrinės bibliotekos Karoliniškių filiale bei Trakų rajono viešojoje bibliotekoje veikiančiuose viešuosiuose interneto prieigos taškuose. Čia jiems pristatomos gyventojams teikiamos paslaugos, papasakojami darbo organizavimo principai, lankytojų poreikiai. Svečiams pademonstruotas sprendimas bei įranga, leidžianti Lietuvos piliečiams pasirašyti elektroniniu parašu, įdiegtu asmens tapatybės kortelėse.

Pasak Rumunijos specialistus priėmusios asociacijos „Langas į ateitį“ direktorės Loretos Križinauskienės, Lietuvoje sukurtas interneto prieigos taškų tinklas ir jo išplėtota veikla Europos Sąjungos laikoma viena iš svarbių sėkmės istorijų, kurios pristatomos ir kitoms ES šalims.

„Per šešerius metus mūsų šalyje sukurtas efektyviai veikiantis nemokamos interneto prieigos tinklas, kuris netruko duoti akivaizdžius rezultatus – mes ne tik įveikėme atsilikimą nuo ES vidurkio, bet tapome pavyzdine ES valstybe, kuri sugeba savo gyventojams suteikti patogiai pasiekiamą internetą ir skatina bei moko juo naudotis. Galiu tik pasidžiaugti, jog šiandien mes galime savo sėkmės istorija dalintis su kitomis valstybėmis“, - sakė „Langas į ateitį“ direktorė.

 

Apie „Langas į ateitį“

2002 m. socialiai atsakingos Lietuvos verslo įmonės AB Vilniaus bankas (dabar AB SEB bankas), AB bankas „Hansabankas“ (dabar „Swedbank“ AB), UAB „Omnitel“, AB „Lietuvos telekomas” (dabar TEO LT, AB), UAB „Sonex group“ (UAB „ATEA“) ir AB „Alna group“, siekdamos skatinti interneto naudojimą Lietuvoje ir tokiu būdu kelti šalies gyventojų gyvenimo lygį, šalies konkurencingumą Europoje bei pasaulyje, susivienijo į aljansą „Langas į ateitį“. Netrukus prie aljanso prisijungė LR Vidaus reikalų ministerija. Iniciatyvos partneriai – UAB „Microsoft Lietuva“, DnB Nord bankas, advokatų kontora „Lideika, Petrauskas, Valiūnas ir partneriai/LAWIN”, ryšių su visuomene agentūra „PR Service/Edelman Afilliate”, Viešosios politikos ir vadybos institutas. 2002 m. „Langas į ateitį“ kartu su partneriu VRM Lietuvoje įsteigė 175 viešuosius interneto prieigos taškus, kuriems aljanso partneris „Microsoft“ padovanojo programinę įrangą. Taškų steigimo iniciatyva buvo plėtojama ir kitų projektų. 2006 – 2008 m. „Langas į ateitį“ kartu su partneriais administravo LR VRM vykdytą 400 viešųjų interneto prieigos taškų steigimo projektą, kurį užbaigus Lietuvoje veikia per 800 taškų tinklas. Prieš metus aljansas baigė vykdyti ESF finansuotą gyventojų kompiuterinio raštingumo mokymų projektą ir nuo savo veiklos pradžios kompiuterinio raštingumo pradmenų yra suteikęs jau per 70 tūkst. šalies gyventojų.


Daugiau informacijos:
Romualda Stonkutė
“Langas į ateitį” viešųjų ryšių ekspertė