Facebook

Twitter

Lietuvos projektas laimėjo Europos Komisijos „RegioStars Awards 2010“ apdovanojimą

Šiandien Europos Komisijos iškilmingoje apdovanojimų ceremonijoje, vykusioje Belgijos sostinėje Briuselyje, asociacija „Langas į ateitį” tapo Europos Komisijos paskelbto konkurso „Regio Stars Awards 2010“ nugalėtoja. „Langas į ateitį“ prizą pelnė „Informacinių ir komunikacinių technologijų pritaikymo e. įtraukimui“  kategorijoje (angl. „ICT applications for e-inclusion").

 

Asociacijai „Langas į ateitį“ Europos Komisijos apdovanojimas paskirtas už informacinių ir komunikacinių technologijų  naudojimo skatinimą siekiant didinti gyventojų kompiuterinį raštingumą. „Langas į ateitį“ apdovanotas už projekto „Lietuvos e.piliečio kompiuterinio raštingumo pradmenys“ rezultatus ir asociacijos veiklą, mažinant Lietuvoje skaitmeninę atskirtį.

„Šis apdovanojimas – itin svarbus Lietuvai Europos Komisijos įvertinimas, nes visi konkurso dalyviai yra ES Struktūrinių fondų finansuojamų projektų vykdytojai. Tai rodo, kad Lietuvoje ES finansuojamų projektų idėjos ir jų įgyvendinimas yra įvertintas ir Europos Komisijos. Šį apdovanojimą norėčiau padalinti dideliam mūsų vykdyto projekto  pagalbininkų būriui - savivaldybėms, mokykloms, viešiesiems interneto prieigos centrams, bibliotekoms, mokytojams, „Langas ateitį“ steigėjams ir partneriams – visi kartu dirbome tam, kad kuo daugiau Lietuvos gyventojų taptų moderniais europiečiais, mokančiais ir gebančiais naudotis  informacinėmis technologijomis“, - sakė asociacijos „Langas į ateitį“ direktorė L. Križinauskienė. Ji teigė, kad dalyvaujant ir laimint tokio lygio europiniuose renginiuose prisidedama prie Lietuvos vardo garsinimo ir pasinaudojama galimybe susipažinti su potencialiais naujų projektų partneriais.

Europos Komisijos 2010 metų „RegioStars Awards" apdovanojimų konkurse šešiose kategorijose dalyvavo 87 projektai, kuriuos pateikė dalyviai iš visų 27 Europos Sąjungos valstybių.

Apdovanojimų ceremonija surengta gegužės 21-22 d. Briuselyje vykstančios regionų plėtros konferencijos  (Regions for Economic Change - Building Sustainable Growth) metu. Šioje konferencijoje „Langas į ateitį“ direktorė  L. Križinauskienė skaitys pranešimą apie verslo įmonių įsteigtos asociacijos  „Langas į ateitį“ veiklą ir jos indėlį į informacinės visuomenės plėtrą mūsų šalyje. Asociacijos direktorė džiaugėsi, kad apie Lietuvoje vykdomą „Langas į ateitį“  veiklą ir vykdomus projektus sužinos didelis būrys ES šalių atstovų.

Daugiau kaip 3 metus asociacija „Langas į ateitį“ vykdė ES struktūrinių fondų finansuojamą projektą, suteikusį kompiuterinio raštingumo bei interneto pradmenų 50 400 suaugusių Lietuvos gyventojų. Šiuo metu gyventojams teikiami nemokami kompiuterinio raštingumo įgūdžių ugdymo kursai internete. Nuo savo veiklos pradžios „Langas į ateitį“ mokymo projektuose dalyvavo  per 75 tūkst. šalies gyventojų.

Apie „Langas į ateitį“

2002 m. socialiai atsakingos Lietuvos verslo įmonės, siekdamos skatinti interneto ir e.paslaugų naudojimą Lietuvoje ir tokiu būdu kelti šalies gyventojų gyvenimo lygį, šalies konkurencingumą Europoje bei pasaulyje, susivienijo į asociaciją „Langas į ateitį“. Šiandien asociacijos „Langas į ateitį“ nariai yra AB SEB bankas, „Swedbank“ AB, UAB Omnitel ir UAB „ATEA“. Iniciatyvos partneriai – LR Vidaus reikalų ministerija, UAB „Microsoft Lietuva“, advokatų kontora „Lideika, Petrauskas, Valiūnas ir partneriai/LAWIN”, ryšių su visuomene agentūra „PR Service/Edelman Afilliate”, Viešosios politikos ir vadybos institutas.