Facebook

Twitter

Asociacijos „Langas į ateitį“ veiklą paremti galite skirdami 2 proc. sumokėtų mokesčių

Kiekvienais metais iki gegužės mėn. 1 d. Lietuvos gyventojai gali skirti pasirinktai nevyriausybinei ar biudžetinei organizacijai 2 proc. savo sumokėto pajamų mokesčio. „Langas į ateitį“ (juridinis pavadinimas - asociacija LĮA) kviečia Jus 2 proc. sumokėto pajamų mokesčio skirti asociacijos veiklai paremti.

Asociacija skatina interneto ir elektroninių paslaugų naudojimą Lietuvoje ir tokiu būdu siekia kelti šalies gyventojų gyvenimo lygį. „Langas į ateitį“ plėtoja veiklą 3 kryptimis: steigia Lietuvoje viešuosius interneto prieigos taškus, moko visuomenę naudotis kompiuteriu ir internetu, skatina naudotis elektroninėmis paslaugomis.

2006-2008 metais asociacija vykdė didžiausius Lietuvoje gyventojų mokymus ir interneto bei kompiuterio naudojimo pradmenų suteikė daugiau nei 50 tūkst. šalies gyventojų. Šie mokymai buvo aukštai įvertinti ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje – asociacija apdovanota Europos Komisijos aukso medaliu. Nuveiktus darbus įvertino ir pasaulinė kompanija „Microsoft“, kuri 2008 - 2010 m. skyrė finansavimą , leidusį pratęsti gyventojų mokymus, tik šįkart - nuotoliniu būdu. Nuo 2008 m. Lietuvos gyventojai gali mokytis taikomųjų programų, pasitelkdami internetą.

Be to, asociacija įsitraukė į bendrą projektą su Portugalijos, Slovakijos, Turkijos bei Lenkijos partneriais. Pagrindinis asociacijos „Langas į ateitį“ siekis įgyvendinant šį projektą – skleisti savanorystės idėją Lietuvoje bei, naudojant savanorišką mokymą, padėti socialiai atskirtiems asmenims gilinti savo kompiuterinio raštingumo žinias ir įgūdžius.

Matydama vis dar išliekantį itin didelį Lietuvos gyventojų poreikį mokytis interneto pradmenų bei gilinti žinias naudojantis el.paslaugomis, asociacija „Langas į ateitį“ rengia naujas paraiškas ES struktūriniams fondams ir ketina prašyti finansavimo naujiems plataus masto mokymams Lietuvoje.

Taigi šiai šviečiamajai veiklą bei naujiems mokymo projektams ir pasitelksime tas lėšas, kurias skirsite mums pervesdami 2 proc. savo sumokėto pajamų mokesčio. Ši parama mokesčių mokėtojui nieko nekainuoja. Tokia teise nepasinaudojus, šie pinigai tiesiog lieka valstybės biudžete ir panaudojami valstybės nuožiūra. Mūsų rėmėjai gali būti dirbantys ar kitas apmokestinamas pajamas gavę asmenys.

Kaip skirti paramą

Norėdami skirti dalį savo sumokėtų mokesčių, turite užpildyti specialiosios formos prašymą (forma FR0512). Prašymo blankus galima atsisiųsti iš http://www.vmi.lt/formos/pdf/FR0512.pdf, blankus nemokamai išduoda ir apskričių valstybinės mokesčių inspekcijos skyriai.

Į prašymo blanką reikėtų įrašyti šiuos asociacijos „LĮA“ duomenis:

Paramos gavėjas: Asociacija „LĮA“

Paramos gavėjo kodas: 125715230

Buveinės adresas: Laisvės pr. 3, Vilnius

 

Jeigu esate pasirašę elektroninės bankininkystės sutartį, galite užpildyti ir išsiųsti 2 proc. formą internetu. Tuomet Jums tereikia:

1. prisijungti prie savo internetinio banko ir pasirinkti elektroninį deklaravimą. Tuomet prisijungsite prie Valstybinės mokesčių inspekcijos deklaravimo svetainės.

2. Šioje svetainėje tiesiogiai užpildykite formą FR0512 (DeklaravimasPradėti naują, pažymėkite parinktį Norėčiau pildyti dokumentą interaktyviai (on-line), po to spragtelėkite nuorodą Naujas dokumentas tuščias ir pasirinkite formą FR0512). Pildyti reikia sparčiai (geriau iš anksto pasirengti duomenis, kuriuos paskui tiesiog kopijuosite), nes po kiek laiko vartotojas atjungiamas.

Kaip pildomas prašymas, parodyta pavyzdyje .

Būtina didžiosiomis raidėmis užpildyti visus langelius nuo 1 iki 12, taip pat 16 ir pasirašyti. Prašyme nurodytos paramos suma negali viršyti 2 proc.

Jei nesinaudojate elektroninės bankininkystės paslaugomis, jums reikėtų prašymą išsispausdinti. Užpildytas prašymas tiesiogiai, paštu arba per darbdavį (jei jis sutinka) pateikiamas tai Apskrities valstybinei mokesčių inspekcijai, kurios aptarnaujamoje teritorijoje gyvenate. Jų adresus rasite http://www.vmi.lt/lt/?itemId=20796.

 

Dėkojame Jums už Jūsų paramą!