Facebook

Twitter

Įvyko renginys „VIPT diena Elektrėnuose“ viešųjų interneto prieigos taškų atstovams

Lapkričio 19-ąją Elektrėnų savivaldybės viešojoje bibliotekoje įvykusiame renginyje „VIPT diena Elektrėnuose“ susitiko Panevėžio, Utenos ir Vilniaus apskrityse veikiančių viešųjų interneto prieigos taškų atstovai. Susitikimo tikslas – pasidalyti sukaupta VIPT veiklos patirtimi bei pristatyti naujas iniciatyvas, kurios padėtų sustiprinti VIPT tinklą. Į renginį susirinko 50 dalyvių. Gausiausios VIPT steigėjų ir kuratorių komandos atvyko iš viešųjų bibliotekų, įsikūrusių Elektrėnų savivaldybėje, Molėtų, Rokiškio, Ukmergės, Zarasų ir Trakų rajonuose.

Sveikinimo žodį susirinkusiems dalyviams tarė Elektrėnų savivaldybės meras. Renginyje buvo pristatyta Elektrėnų savivaldybės viešosios bibliotekos bei Ukmergės rajono sav. Vlado Šlaito viešosios bibliotekos filialuose veikiančių viešųjų interneto prieigos taškų veikla, papasakota apie bei naujų VIPT steigimą Gruzijoje pasinaudojant Lietuvos patirtimi. Į renginį Elektrėnuose buvo pakviesti dalyvauti LR Vidaus reikalų ministerijos, Valstybinės mokesčių inspekcijos bei Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie LR Vyriausybės atstovai, kurie informavo apie e. valdžios paslaugų plėtrą Lietuvoje ir teikiamą naudą gyventojams, pristatė naujas e. paslaugas. Švietimo mainų paramos fondo atstovė pristatė Mokymosi visą gyvenimą programos teikiamas galimybes norintiems dalyvauti tarptautiniuose projektuose. Antrojoje renginio dalyje dalyviai taip pat buvo įtraukti į interaktyvius žaidimus, kurie gali būti pritaikyti VIPT kasdieniame darbe.

Manome, kad bendri susitikimai yra itin naudingi VIPT vadovams ir kuratoriams, nes skatina paįvairinti VIPT teikiamas paslaugas gyventojams.

Renginys „VIPT diena Elektrėnuose“ organizuotas toliau vykdant LR Vidaus reikalų ministerijos finansuojamą projektą „VIPT administravimas ir sistemos priežiūra“, kuris padeda Lietuvoje sukurtam VIPT tinklui efektyviai funkcionuoti, teikti visuomenei reikalingas paslaugas, diegti naujoves ir pritraukti kuo daugiau lankytojų. Projektą įgyvendina partnerių komanda: asociacija „Viešieji interneto prieigos taškai“, asociacija „Langas į ateitį“, UAB „S4ID“ ir Kauno technologijos universitetas.