Facebook

Twitter

Žemaitijos viešųjų interneto prieigos taškų atstovai tarsis, kaip stiprinti interneto taškų veiklą

Spalio 1-ąją Plungės raj. viešojoje bibliotekoje renginyje „VIPT diena Plungėje“ susitinka Telšių, Tauragės, Klaipėdos ir Šiaulių apskrityse veikiančių viešųjų interneto prieigos taškų (VIPT) atstovai. Susitikimo tikslas – pasidalyti sukaupta VIPT veiklos patirtimi,  pristatyti naujas iniciatyvas, kurios padėtų sustiprinti VIPT tinklą.

Lietuvoje veikia per 800 viešųjų interneto prieigos taškų, kuriuose gyventojai gali nemokamai naudotis internetu. Šiuo metu toliau vykdomas LR Vidaus reikalų ministerijos finansuojamas projektas „VIPT administravimas ir sistemos priežiūra“, kuris padeda Lietuvoje sukurtam VIPT tinklui efektyviai funkcionuoti, teikti visuomenei reikalingas paslaugas, diegti naujoves ir pritraukti kuo daugiau lankytojų.

„Renginyje bus pristatomi gerieji VIPT veiklos pavyzdžiai, dalijamasi Žemaitijoje veikiančių viešųjų interneto prieigos taškų atstovų patirtimi. Savo ruožtu ketiname supažindinti dalyvius su įvairiose pasaulio šalyse veikiančių interneto taškų veikla, papasakoti apie naujausias elektronines paslaugas, pasiūlyti VIPT atstovams naujovių, kurios gali būti pritaikytos jų kasdieniame darbe. Manau, tokie bendri susitikimai yra itin naudingi VIPT vadovams ir kuratoriams, nes skatina paįvairinti VIPT teikiamas paslaugas gyventojams“, - sako asociacijos „Langas į ateitį“ direktorė Loreta Križinauskienė.

Ji pabrėžia, kad intensyviai kuriamos viešosios  ir verslo e.paslaugos gali nesulaukti platesnio vartojimo vien todėl, kad nemaža dalis gyventojų apie šias paslaugas arba nežino, arba nemoka jomis naudotis, o VIPT yra tinkama vieta informacijai apie e.paslaugas gauti.

Į renginį Plungėje pakviesti dalyvauti ir LR Vidaus reikalų ministerijos, Valstybinės mokesčių inspekcijos bei Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie LR Vyriausybės atstovai, kurie informuos VIPT tinklo atstovus apie e.valdžios paslaugų plėtrą Lietuvoje ir teikiamą naudą gyventojams.

LR Vidaus reikalų ministerijos finansuojamą projektą „VIPT administravimas ir sistemos priežiūra“ įgyvendina partnerių komanda: asociacija „Viešieji interneto prieigos taškai“, asociacija „Langas į ateitį“, UAB „S4ID“ ir Kauno technologijos universitetas.