Facebook

Twitter

Verslas skatins Lietuvos informacinės visuomenės plėtros procesus

Vilnius, gegužės 9 d. Lietuvos verslo lyderės - bendrovės “Omnitel”, “Lietuvos telekomas”, “Hansa-LTB” ir Vilniaus bankas – šiandien paskelbė susiburiančios į aljansą “Langas į ateitį”. Aljansas pradeda vykdyti unikalų Lietuvoje verslo paramos informacinės visuomenės plėtrai projektą. 

Aljanso “Langas į ateitį” misija – skatinti interneto naudojimą Lietuvoje ir tokiu būdu kelti šalies gyventojų gyvenimo lygį, šalies konkurencingumą Europoje bei pasaulyje. Šiuo metu Lietuvoje internetu naudojasi tik 14 proc. gyventojų, ir tai liudija labai didelį atotrūkį nuo Europos Sąjungos šalių, kur internetu naudojasi maždaug 39 proc. gyventojų.

Aljansas inicijuotas kaip katalizatorius, kuriant Lietuvoje informacinę visuomenę. Jis buriamas inicijuoti abipusį verslo ir valdžios institucijų bendradarbiavimą, skatinant visuomenę naudotis informacinėmis technologijomis ir mažinant Lietuvos skaitmeninę perskyrą.

Pritardamas verslo bendrovių iniciatyvai Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus sakė: “Nuoširdžiai sveikinu šiandien susibūrusį aljansą “Langas į ateitį”. Sveikinu verslo žmonių prisiimtą atsakomybę už tautos ir valstybės ateitį. Šiuo metu informacinės visuomenės plėtotei reikia bendrų verslo, mokslo ir valdžios pastangų. Glaudi šių sričių sąveika šiandien tampa gyvybiškai svarbi tolesnei mūsų tautos raidai, mūsų valstybės pažangai”.

Ministras Pirmininkas Algirdas Brazauskas, sveikindamas aljanso “Langas į ateitį” iniciatyvą siekti esminio lūžio interneto rinkoje, teigė, kad ji vykusiai dera su strateginiais Lietuvos Vyriausybės projektais. Kaip tik šiuo metu Premjero kvietimu darbą pradėjo Pasaulio Banko misija, kuri kartu su šalies specialistais įvertins žinių ekonomikos prielaidas Lietuvoje ir pateiks integruotas žinių ekonomikos bei informacinės visuomenės plėtros rekomendacijas.

“Tikiuosi, kad aljanso “Langas į ateitį” pastangos duos laukiamų rezultatų ir 2003 m. rugpjūtį Lietuvoje vyksiančio Pasaulinio informacinių technologijų forumo dalyviai galės įvertinti mūsų valstybės pažangą šioje srityje”, - kalbėjo Algirdas Brazauskas.

Aljanso steigėjai tikisi, kad skatinant interneto naudojimą, į modernizacijos sūkurį pavyks įtraukti verslo bendroves, šalies valdžios atstovus ir visą visuomenę.

Banko “Hansa-LTB” vadovas Arūnas Šikšta teigė, kad sėkmingai plėtojant internetą bus skatinama ir šalies ekonomika. Pasak A.Šikštos, internetas suteikia ne tik daugiau galimybių gauti informaciją ir komunikuoti su pasauliu. Jis taip pat spartina visuomeninius procesus, didina veiklos efektyvumą ir kelia šalies konkurencingumą.

“Norint ką nors pasiekti, reikia turėti ambicingų tikslų ir žinoti, kaip juos pasiekti. "Lango į ateitį” tikslas – Lietuvoje per trejus metus pasiekti Europos Sąjungos interneto skverbties vidurkį. Tai galima padaryti suteikiant prieigas prie interneto plačiausiems visuomenės sluoksniams, mokant visuomenę naudotis kompiuteriais ir internetu bei kuriant visuomenei naudingas ir reikalingas elektronines paslaugas. Šiam tikslui bendrovė “Omnitel” per trejus metus skirs ne vieną milijoną litų”, - sakė “Omnitel” prezidentas Antanas Zabulis.

Vilniaus banko prezidentas Julius Niedvaras teigė, kad net ir labai stiprios keturios verslo organizacijos vienos negali iš esmės pakeisti padėties, tad bus siekiama, kad šiame projekte dalyvautų kuo daugiau verslo įmonių ir valdžios struktūrų. Pasak J.Niedvaro, tik koordinuotos verslo ir valdžios pastangos gali duoti norimų rezultatų.

“Ne visi Lietuvos gyventojai turi galimybę naudotis internetu. Mažas interneto naudojimas stabdo naujų elektroninių paslaugų atsiradimą, o paslaugų trūkumas, savo ruožtu, mažina motyvaciją tapti naujais interneto naudotojais. Susidaro užburtas ratas – nėra paslaugų, nes nėra pakankamai vartotojų, nėra vartotojų, nes nėra pakankamai paslaugų. Vienas iš sprendimų būdų – sudaryti galimybę naudotis internetu viešuosiuose interneto centruose, taip nutraukiant šį uždarą ratą”, - sakė “Lietuvos telekomas” valdybos pirmininkas Gintautas Žintelis.

Aljanso iniciatoriai sutarė, kad jau birželio mėnesį pradės veikti ”Lango į ateitį” suburta administracija. Į ją visais klausimais galima bus kreiptis el. paštu info@langasiateiti.lt.

Alytus taps pirmuoju miestu, kuriame bus pradėtas įgyvendinti “Lango į ateitį” projektas. Per mėnesį mėnesį šiame mieste numatoma atidaryti pirmuosius viešuosius interneto centrus.

Iki metų pabaigos visoje Lietuvoje bus įrengti 65 viešieji interneto centrai. Pagal pirmąjį projektą įrengti viešieji interneto centrai suteiks galimybę Lietuvos gyventojams internete praleisti daugiau kaip 1 500 000 valandų.