Facebook

Twitter

Aljansas “Langas į ateitį” atidarė pirmuosius viešuosius interneto centrus

Vilnius, birželio 13 d. Prieš mėnesį suburtas Lietuvos verslo lyderių – bendrovių “Omnitel”, “Lietuvos telekomas”, “Hansa – LTB” ir “Vilniaus bankas” - aljansas “Langas į ateitį “ pristato pirmuosius veiklos rezultatus. 

Šiandien Alytuje pradėjo veikti du viešieji interneto centrai, kuriuose visi norintieji galės naudotis internetu nemokamai. Netrukus Alytaus apskrityje –Druskininkuose, Seirijuose, Varėnoje – bus atidaryti dar trys interneto centrai.

Aljanso “Langas į ateitį” misiją remia aukščiausi šalies vadovai ir savivaldybės. Pirmųjų interneto centrų atidarymo proga savo sveikinimą aljanso partneriams ir alytiškiams atsiuntė Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus.

“Nuoširdžiai sveikinu Jus su gražiu įvykiu ir siunčiu nuoširdžiausius linkėjimus visiems, kurių lėšomis, pastangomis ir rūpesčiu atidarytas Alytaus interneto centras. Tikiu, kad naujasis interneto centras ilgai ir sėkmingai tarnaus Alytaus miesto gyventojams – vaikams, jaunimui, suaugusiems. Linkiu kuo geriausios sėkmės tolesnei Aljanso “Langas į ateitį” veiklai, kuo geriausios kloties visiems jo telkiamiems verslo, mokslo ir valdžios atstovams, visiems rėmėjams bei dalyviams”, - sakoma Prezidento Valdo Adamkaus sveikinime.

 

Iki metų pabaigos visoje Lietuvoje bus įrengti 66 viešieji interneto centrai, kurie suteiks galimybę Lietuvos gyventojams internete praleisti daugiau kaip 1 500 000 valandų.

 

Asociacijos “Langas į ateitį” direktorė Loreta Križinauskienė sako, kad šis projektas – tai naujos galimybės savivaldybėms rūpintis savo gyventojų ateitimi. “Steigiant viešuosius interneto centrus, sėkmė neįmanoma be vietinės valdžios iniciatyvos ir partnerystės, todėl tikiuosi, kad Alytaus apskrities, miesto ir rajono vadovų pavyzdys paskatins aktyviau prie projekto prisijungti ir kitų šalies miestų ir rajonų vadovus”, - teigia Loreta Križinauskienė.

 

Aljansas “Langas į ateitį” siekia skatinti interneto naudojimą šalyje ir taip kelti gyventojų gyvenimo lygį, šalies konkurencingumą pasaulyje. Šiuo metu Lietuvoje internetu naudojasi tik 14 proc. šalies gyventojų . Tuo pat metu Europoje – beveik 40 proc. gyventojų.

Aljanso iniciatoriai viliasi, kad, suteikus galimybę gyventojams nemokamai naršyti po internetą ir taip gilinti kompiuterines žinias, per trejus metus pavyks pasiekti Europos Sąjungos interneto skverbties vidurkį.