Facebook

Twitter

Aljanso “Langas į ateitį” projektas sulaukė didelio visuomenės dėmesio

Vilnius, rugpjūčio 22 d. Aljansas “Langas” į ateitį”, Lietuvoje steigiantis nemokamus viešus interneto prieigos taškus, pranešė sulaukęs itin didelio paraiškų skaičiaus. 

Bendrovių “Omnitel”, “Lietuvos telekomas”, “Hansa-LTB” ir Vilniaus bankas suburtas aljansas “Langas į ateitį” vykdo unikalų Lietuvoje verslo paramos informacinės visuomenės plėtrai projektą. Aljanso misija – skatinti interneto naudojimą Lietuvoje ir tokiu būdu kelti šalies gyventojų gyvenimo lygį.

“Langas į ateitį” direktorė Loreta Križinauskienė sakė, kad per vasarą jau įrengti ir naudojami penki viešieji interneto prieigos taškai. Du iš jų yra Alytuje, po vieną – Varėnoje, Seirijuose ir Viečiūnuose.

Šiuo metu “Langas į ateitį” projekto vykdytojai jau susisiekė su 30 Lietuvos savivaldybių, patvirtinta 21 paraiška steigti interneto taškus, šiuo metu vyksta interneto ryšio ir darbo vietų įrengimo darbai.

Kuriant interneto centrus aktyviai bendradarbiaujama su vietos savivaldos institucijomis. Jos suteikia interneto centrams patalpas ir rūpinasi administravimu, o aljansas įveda interneto ryšį, padovanoja kompiuterius bei suteikia techninio aptarnavimo paslaugas.

“Mus gerokai nustebino toks didelis šalies gyventojų noras naudotis internetu. Per labai trumpą laiką sulaukėme didžiulio dėmesio ir paraiškų srauto. Labai aktyvios ir didelių miestų, ir mažų miestelių bei kaimų bendruomenės, seniūnijos. Ypač joms interneto centras tampa svarbiu informacijos, žinių, kultūros centru. Mūsų įrengti interneto centrai tampa pagrindu ir vietos savivaldai veikti informacinės visuomenės plėtros srityje”, – sakė “Langas į ateitį” direktorė L.Križinauskienė.

Steigti ir prižiūrėti viešuosius interneto centrus yra pasirengusios gyvenviečių bibliotekos, kultūros namai, seniūnijos, bendruomenės centrai ir kitos visuomeninės organizacijos. Centrų įrengimo geografija apima visą Lietuvą – nuo Klaipėdos iki Anykščių.

Per metus Lietuvoje ketinama įkurti 65 viešuosius interneto prieigos centrus 54 Lietuvos vietovėse. Tai suteiks galimybę Lietuvos gyventojams internete praleisti daugiau kaip 1 500 000 valandų.