Facebook

Twitter

Panevėžyje atidaryti aljanso “Langas į ateitį” viešieji interneto centrai

Panevėžys, rugsėjo 18 d. Verslo paramos informacinės visuomenės plėtrai aljansas “Langas į ateitį” Panevėžyje atidarė tris pirmuosius viešojo interneto centrus. Dar vienas interneto centras šiandien pradėjo veikti ir Krekenavoje. 

Aljanso “Langas į ateitį” įkurti viešieji interneto centrai suteiks galimybę visiems gyventojams naudotis internetu nemokamai.

Panevėžyje du interneto centrai įsikūrė Panevėžio miesto savivaldybės viešosios bibliotekos patalpose Smėlynės g. 49 ir Parko g. 37, trečiasis atidarytas “Garso” kultūros centre. Lietuvoje veikia jau trylika “Langas į ateitį” iniciatyva įsteigtų interneto centrų.

Centrų atidaryme dalyvavo Panevėžio miesto vadovai, Seimo narys Vitas Matuzas.

Asociacijos “Langas į ateitį” direktorė Loreta Križinauskienė sakė, kad projektas “Langas į ateitį” – tai naujos galimybės savivaldybėms rūpintis savo gyventojų ateitimi.

“Steigiant viešuosius interneto centrus, sėkmė priklauso ne tik nuo iniciatorių, bet ir nuo vietos valdžios partnerystės, interneto centrus steigiančių įstaigų požiūrio ir geranoriškumo. Džiaugiamės, kad panevėžiečių iniciatyva čia atsidarė net trys centrai, kuriuose Panevėžio gyventojai galės nemokamai prieiti prie internete esančios informacijos, ir labai tikime šio projekto sėkme”, - teigė Loreta Križinauskienė.

Aljansas “Langas į ateitį” vykdo unikalų Lietuvoje verslo paramos informacinės visuomenės plėtrai projektą, kurio misija – skatinti interneto naudojimą Lietuvoje ir tokiu būdu kelti šalies gyventojų gyvenimo lygį. Aljansą “Langas į ateitį” subūrė bendrovės “Omnitel”, “Lietuvos telekomas”, “Hansa-LTB” ir Vilniaus bankas, vėliau prie jo prisijungė “Sonex” ir “Alna”.

Aljanso “Langas į ateitį” misiją remia aukščiausi šalies vadovai ir savivaldybės.

Iki metų pabaigos visoje Lietuvoje bus įrengti 65 viešieji interneto centrai, kurie suteiks galimybę Lietuvos gyventojams internete praleisti daugiau kaip 1 500 000 valandų.

Aljansas “Langas į ateitį” siekia skatinti interneto naudojimą šalyje ir taip kelti gyventojų gyvenimo lygį, šalies konkurencingumą pasaulyje.

Aljanso iniciatoriai viliasi, kad, suteikus galimybę gyventojams nemokamai naršyti po internetą ir taip gilinti kompiuterines žinias, per trejus metus pavyks pasiekti Europos Sąjungos interneto skverbties vidurkį.