Facebook

Twitter

Anykščiuose atidarytas aljanso “Langas į ateitį” viešasis interneto centras

Anykščiai, rugsėjo 21 d. Verslo paramos informacinės visuomenės plėtrai aljansas “Langas į ateitį” Panevėžyje atidarė pirmąjį viešojo interneto centrą. Šis centras, kuriame lankytojai galės nemokamai naudotis internetu, įsikūrė Anykščių bendruomenės centre, Vilniaus g.29. 

Anykščių viešojo interneto centro atidaryme dalyvavo Anykščių meras Darius Gudelis, Seimo narys Eugenijus Gentvilas, miesto verslo bendrovių vadovai.

Lietuvoje veikia jau aštuoniolika “Langas į ateitį” iniciatyva įsteigtų interneto centrų. Aljanso “Langas į ateitį” įkurti viešieji interneto centrai Lietuvoje suteiks galimybę visiems gyventojams naudotis internetu nemokamai.

Aljansas “Langas į ateitį” vykdo unikalų Lietuvoje verslo paramos informacinės visuomenės plėtrai projektą, kurio misija – skatinti interneto naudojimą Lietuvoje ir tokiu būdu kelti šalies gyventojų gyvenimo lygį. Aljansą “Langas į ateitį” subūrė bendrovės “Omnitel”, “Lietuvos telekomas”, “Hansa-LTB” ir Vilniaus bankas, vėliau prie jo prisijungė “Sonex” ir “Alna”.

Asociacijos “Langas į ateitį” iniciatoriai mano, kad projektas “Langas į ateitį” – tai naujos galimybės savivaldybėms rūpintis savo gyventojų ateitimi.

Steigiant viešuosius interneto centrus, sėkmė priklauso ne tik nuo iniciatorių, bet ir nuo vietos valdžios partnerystės, interneto centrus steigiančių įstaigų požiūrio ir geranoriškumo. Projekto iniciatoriai džiaugiasi, kad anykštėnų iniciatyva atsidarė interneto centras, kuriame Anykščių gyventojai galės nemokamai prieiti prie internete esančios informacijos.

Aljanso “Langas į ateitį” misiją remia aukščiausi šalies vadovai ir savivaldybės.

Iki metų pabaigos visoje Lietuvoje bus įrengti 65 viešieji interneto centrai, kurie suteiks galimybę Lietuvos gyventojams internete praleisti daugiau kaip 1 500 000 valandų.

Aljansas “Langas į ateitį” siekia skatinti interneto naudojimą šalyje ir taip kelti gyventojų gyvenimo lygį, šalies konkurencingumą pasaulyje.

Aljanso iniciatoriai viliasi, kad, suteikus galimybę gyventojams nemokamai naršyti po internetą ir taip gilinti kompiuterines žinias, per trejus metus pavyks pasiekti Europos Sąjungos interneto skverbties vidurkį.