Facebook

Twitter

Verslo aljansas “Langas į ateitį” ir Lietuvos Vyriausybė derina planus

Vilnius, rugsėjo 27 d. Aljanso “Langas į ateitį” nariai ir Vyriausybė pradėjo kurti bendrus informacinės visuomenės plėtros Lietuvoje planus. Šis darbas pradėtas po Vyriausybėje įvykusio verslo aljanso “Langas į ateitį” atstovų ir Informacinės visuomenės plėtros komisijos susitikimo, kuriam vadovavo Ministras Pirmininkas Algirdas Brazauskas. 

Susitikime, pristačius aljanso “Langas į ateitį” veiklos rezultatus, buvo nutarta suvienyti verslo bendrovių įsteigto aljanso ir Vyriausybės jėgas skatinant šalyje interneto plėtrą.

“Pirmieji aljanso darbo rezultatai yra labai svarūs. Šiuo metu sukaupta patirtis liudija, kad projektas bus sėkmingai plėtojamas. Vyriausybės nuomone, svarbu sutelkti jėgas bendram strateginiam šalies tikslui – interneto plėtrai, taigi ir šalies informacinės visuomenės ugdymui. Manome, kad Vyriausybei padedant projektas įgis kur kas didesnį mastą ir tempus.

Taigi šiuo metu svarbu suderinti bendrus planus bei galimybes ir toliau tęsti “Langas į ateitį” pradėtus darbus. Internetas turėtų būti prieinamas kiekvienam šalies gyventojui”, - sakė Ministras Pirmininkas Algirdas Brazauskas.

Šiuo metu LR Vidaus reikalų ministerijai Vyriausybė pavedė pasirašyti sutartį su aljansu “Langas į ateitį”. Šios sutarties pagrindu LR Vyriausybė taps vienu iš aljanso narių.

Bendradarbiaujant aljanso nariams ir Vyriausybei bus kuriama vieninga viešųjų interneto prieigos centrų steigimo metodika bei koordinuojami šių centrų diegimo planai, panaudojant privataus kapitalo, centrinės bei vietinės valdžios ir tarptautinius išteklius.

“Verslo visuomenės ir Vyriausybės susitarimas puikiai reprezentuoja Lietuvos siekius plėtojant šalies informacinę visuomenę. Bendras darbas netrukus turėtų duoti unikalių rezultatų ne tik suteikiant šalies gyventojams prieigas prie interneto, bet ir pristatant pasauliui Lietuvos siekį tapti modernia Europos valstybe. Šiuo metu jau deriname bendro darbo būdus ir norimus pasiekti rezultatus”, - sakė aljanso “Langas į ateitį” direktorė Loreta Križinauskenė.

Verslo paramos informacinės visuomenės plėtrai aljansas “Langas” į ateitį” įkurtas šių metų gegužės mėnesį. Jo tikslas – skatinti interneto naudojimą Lietuvoje ir tokiu būdu kelti šalies gyventojų gyvenimo lygį. Į aljansą “Langas į ateitį” susibūrė bendrovės “Omnitel”, “Lietuvos telekomas”, “Hansa-LTB”, “Vilniaus bankas”, “Sonex” ir “Alna”.

Projekto partneriai yra “Deloitte & Touche”, “Lideika, Petrauskas, Valiūnas ir partneriai” bei “DDB&Co. ir Katkevičius”.

Projekto iniciatoriai siekia, kad bendromis verslo ir valdžios pastangomis skatinama interneto plėtra per 3 metus leistų pasiekti Europos Sąjungos interneto skverbties vidurkį.