Facebook

Twitter

Aljansas “Langas į ateitį” Lietuvos mokytojams rengia pamoką apie internetą

Vilnius, spalio 4 d. Šiandien į daugiau nei 100 Lietuvos mokyklų išvyko aljanso “Langas į ateitį” lektoriai, kurie šalies mokytojams jų profesinės šventės proga surengė pamoką apie internetą. 

Aljansas “Langas į ateitį” vykdo unikalų paramos projektą, kurio misija – skatinti interneto naudojimą Lietuvoje.

Mokytojams pamoką “Internetas – informacijos šaltinis planuojant kelionę ir laisvalaikį” ves lektoriai iš aljanso veikloje dalyvaujančių bendrovių “Alna”, Sonex”, “Lietuvos telekomas” ir “Omnitel”. Pamokoje bus dėstoma, kaip pasitelkti į pagalbą internetą, organizuojant moksleivių laisvalaikį ir kitą užklasinę veiklą.

“Šalies mokytojai, norintys, kad jų mokykloje vyktų ši pamoka, turėjo tik užsiregistruoti ir pasikviesti lektorių. Susidomėjimas šia galimybe buvo išties didžiulis. Atrinkome per 100 mokyklų iš visos Lietuvos, kuriose mūsų lektoriai veda smagią improvizuotą pamoką apie internetą. Tokiu būdu norime ir pasveikinti mokytojus su jų švente, ir suteikti jiems žinių, kurios padėtų ne tik planuojant mokinių užklasinę veiklą, bet ir mokant vaikus naudotis internetu”, - sakė aljanso “Langas į ateitį” direktorė Loreta Križinauskienė.

Lektoriai išvyko į visus Lietuvos rajonus, pamokos bus rengiamos ir didžiuosiuose miestuose, ir gyvenvietėse, ir kaimo vietovėse. Lektoriai surengs pamokas ir tautinių mažumų mokyklose.

Mokytojams bus pasakojama, kaip internetui padedant suorganizuoti moksleivių kelionę į Vilnių: pasirinkti kelionių agentūrą, numatyti maršrutą, sudaryti lankytinų vietų sąrašą, patikslinti oro prognozę, užsakyti bilietus, surasti, kur pavalgyti. Lektoriai pademonstruos, kaip naudotis paieškos sistemomis, supažindins su interneto svetainėmis, kuriose galima rasti renginių sąrašus, žemėlapius, kino ir teatro repertuarus – viską, ko gali prireikti rengiant ekskursiją.

Pasak L.Križinauskienės, ši pamoka mokytojams – dar vienas žingsnis aljanso “Langas į ateitį veikloje, nes aljansas ne tik suteikia nemokamus interneto prieigos taškus, bet ir moko, kaip naudotis internetu.

Verslo paramos informacinės visuomenės plėtrai aljansas “Langas” į ateitį” įkurtas šių metų gegužės mėnesį. Jo tikslas – skatinti interneto naudojimą Lietuvoje ir tokiu būdu kelti šalies gyventojų gyvenimo lygį. Į aljansą “Langas į ateitį” susibūrė bendrovės “Omnitel”, “Lietuvos telekomas”, “Hansa-LTB”, “Vilniaus bankas”, “Sonex” ir “Alna”.

Projekto partneriai yra “Deloitte & Touche”, “Lideika, Petrauskas, Valiūnas ir partneriai” bei “DDB&Co. ir Katkevičius”.

Projekto iniciatoriai siekia, kad bendromis verslo ir valdžios pastangomis skatinama interneto plėtra per 3 metus leistų pasiekti Europos Sąjungos interneto skverbties vidurkį.